PDA

Zobacz pełną wersję : Jak karmic?



pritx
08-05-2013, 08:21
Jak karmic MODLISZKi l1??!! powtarzam L1!! niemam Muszek owocówek w transporcie pozdychały!!:( mam tylko pinki al eniejedzą co mama zrobić?!!

tomi666
08-05-2013, 08:25
zdobadz zywe ochotki, w zologiku pownny byc na 100% no i zacznij hodowac muszki. poszukaj w starych postach, napewno cos znajdziesz

pritx
08-05-2013, 08:27
a mogą być mrożone??!!:/ mrożone ochodki mam tylko rozpuścić w wodzie:/ a muszki jak zacząć chodowac pomuyżcie.. musze je nakarmić

tomi666
08-05-2013, 08:40
lepiej zywe, bo modliszka to nie padlinozerca. atakuje to co sie rusza. chyba ze bedziesz ruszal jej ta rozmrozona ochotka.
co sie zas muszek tyczy to przeszukaj forum. ten watek byl wielokrotnie poruszany, no chyba ze masz czas - w koncu wakacja ze chwile - wez butelke, wrzuc do niej kawalek jablka - najlepiej smierdzacy :) - i wystaw na swor czekajac az sie zleca muszki. wtedy zatkaj i zawartos daj modliszce.
sa jeszcze prostsze sposoby - skontakut sie Mantidem (mederator tego fora) albo z Foxtrotem (chyba nie pomylilem czlowieka), oni chandluja takowymi cudami. jak sie pospieszysz to moze bedziesz mial muszki do piatku :)

kudlaty
08-05-2013, 08:42
Poszukaj mszyc - idealnie nadają się dla maluchów i są teraz łatwo dostępne...

piteer
08-05-2013, 13:11
wystaw słoik z utartym jabłkiem na balkon lub gdzieś do spiżadnij poczekaj 1 dziń jak ci sie ich troche zleci to zakryj najlepiej gazą lub czymć z dobrą wentylają i poczekaj aż ci sie rozmnożoł ,1 tydz i już masz hodowle.Ja tak założyłem swoją jak potrzeba ci szybko cos dla modlich to puki co te ochotke lub mszyce a potem bedziesz mial muchy.

pritx
08-05-2013, 13:51
piteer a moge rozmrozić ochotke czy niebardzo??:/

pritx
08-05-2013, 14:01
A niepzreszkadza że meiskzam w mieście na ruchliwej ulicy i na 3 piętrze?? PRZYJDĄ NA 3 piętro??!!:/

pritx
08-05-2013, 14:02
zapomniałem jescze jak wyciągać te myszki?:/ bo mi one tak jakby uciekają miałem kilka to mi ucie kły:(

m.borkowski
08-05-2013, 15:57
Mrożoną ochotką chyba nie nakarmisz. Kup żywą, wtedy się uda. Bierzesz larwę pensetką, kładziesz na kilka sekund na ręcznik papierowy, żeby ją osuszyć, potem upuszczasz z wysokości kilku centymetrów koło modliszki, tak, żeby larwa upadła w jej zasięgu. O ile modliszka nie jest chora, nażarta, albo leniwa, powinna zaatakować natychmiast. Jak nie - poczekaj, zwłaszcza, jeśli ochotka się rusza, bo jak jest nieruchoma, nie ma co liczyć na atak.

Pozdrawiam,
Borek

pritx
09-05-2013, 01:23
Dzięki za pomoc, narazie karmie jemszycami ale musze im pomagac bo one stoja nieruchomo, duzo ich jedza:) a jak fajnie polują, a ochotke zakupie dopiero w niedziele na giełdzie!:

piteer
09-05-2013, 01:30
muszki najlepiej wyłapywać rosszeżając troche gaze u przykładając tam jakiś mały pojemniczek .Skutecznie też mozna zamrozić takie muszki (nie dłużej niż 5 min bo zdechną) a potem wysypać troche do pudełka z modliszką.Muszki odżyją w niedługim czasie. Opracowuje też trzecią metode - z rurką przez którą miały by przelatywać te muszki ale to już inna bajka.

Encis
16-05-2013, 12:57
L1 jedza muszki owocówki
Nie wiem spróbój podawać kawałki larw mączniaka młynarka

42d3e78f26a4b20d412==