PDA

Zobacz pełną wersję : historia smierci pewnej modliszki



m.borkowski
17-05-2013, 15:06
Hodowalem sobie gastrice od malutkiej. Przeszla u mnie 6 wylinek, byla juz calkiem spora. Po 6. wylince zjadla swierszcza i zaczela wymiotowac. Wymiotowala kilka dni, potem zjadla jeszcze jednego swierszcza, ale juz nie do konca, a potem wymiotowala dalej. Co wazne: w tym czasie ani razu w terrarium nie pojawily sie nowe odchody, jedna grudka byla przyklejona do konca odwloka, ale przeciez nie bede jej podcieral. Przedwczoraj zauwazylem, ze koniec odwloka jest lekko zdeformowany, jakby usychal z jednej strony. Dzisiaj padla.

Wyglada na to, ze miala jakies klopoty z droznoscia przewodu pokarmowego (dostala zatwardzenia :) Zdaje mi sie, ze gdzies w materialach przygotowanych przez Mantida sa informacje, ze niektore pokarmy sa niebezpieczne i moga stwarzac takie zagrozenie, ale swierszcze powinny byc OK. Jak sie okazuje, karmienie swierszczami tez zadnej gwarancji nie daje.

Swoja droga zaczynam sie zastanawiac, czy to nie jest cos u mnie w domu - muchy padaja po dwoch dniach, modliszki zaczynaja wymiotowac (bo to nie pierwszy przypadek, ale poprzednia przezyla); kupilem patyczaki, zobaczymy jak sobie dadza rade...

Pozdrawiam,
Borek

Pshemo
18-05-2013, 05:39
borkowski własnie mi tez tak podobnie padła 2 dni temu. Wymiotowywała i miała nawet dziwne odchody. Karmiłem ja tylko mucham i pinkami , a czasami ćmami. Była po 9 wylince imago. Padła jednak.

rozi
09-06-2013, 08:27
myslicie ze cmy to dobry pokarm? jatez karmiłem swoją ćmami i tez mi padła (H. Memranacea). teraz mam sphodoromantis i dalej jej daje ćmy ale na razie jest wszystko wpożo.

Niedościgniony
09-06-2013, 12:52
Ja karmię swoją modliszkę ćmami i wszystko jest ok. Dostaje też inne owady które złapię i jak na razie nic jej nie zaszkodziło.

42d3e78f26a4b20d412==