PDA

Zobacz pełną wersję : znalazłem modliszke w bagażniku



Viruus
02-07-2013, 10:48
Sprawa jest prosta moja siostra wrociła z wakacji z chorwacji i dzisiaj znalazła w bagażniku modliszke. Narazie co do gatunku to wiem tyle że jest zielona ;[ i ma około 6 cm . Niedlugo załącze zdjęcie i byłbym wdzięczny za określenie gatunku. A teraz mam prośbe jakby ktoś mógł by mi powiedzieć / poradzić w co mam wpierwszej kolejności zrobić by zapewnić jej wmiare warunki do czasu kiedy pojade po niezbedne rzeczy ponieważ dzisiaj juz pozamykane. Mam szklane akwarium o wymiarach 50/30/30 i chciałbym ją tam umieścić.

Prosze o rady!! jestem baardzo poczatkujący

piteer
02-07-2013, 13:18
Terrarium sie nadeje (troche zaduże) umieść tam roślinke zrób jakąś wentylacje
kup świerszcze albo nałap pasikoników i daj jej do jedzenia bo pewnie jest bardzo zmęczona.To może być mantis relligiosa albo iris oratoria (lub jeszcze jeden gat. ale nazwy niepamiętam) . Jeśli ma takie białe oczko z czarną obwódką wewnątrz odnurzy chwytnych jest to mantis religiosa.
Poszukaj i poczytaj troche opisów tych modliszek.
Daj jeszcze troche dokładniejsze info o tej modliszce i wrzuć fotke
pozdrawiam piteer

m.borkowski
02-07-2013, 16:32
Tak jak pisze piteer, z jedna uwaga: Mantid kiedys pisal, zeby lepiej nie karmic pasikonikami, bo moga miec nicienie a te moga zaszkodzic modliszce. Ale jak jej zlapiesz jakiegos motyla, bedzie na pewno OK. Ostatnio cieplo i ladnie jest, wiec lata tego talatajstwa ile zechcesz.

Pozdrawiam,
Borek

Viruus
03-07-2013, 03:00
Zjadła 2 ćmy. Niedlugo dostane zdjęcie .

Viruus
03-07-2013, 03:01
a podłoze w tera?? jakie najlepsze

piteer
03-07-2013, 03:56
Dobrze jest zastosować piasek terrarystyczny lub torf (ale przy torfie musi być dobra wentylacja inaczej bedzie gnić)

piteer
03-07-2013, 03:57
aaa....i możesz też zastosować wółkno kokosowe (chociaż wcale niepolecam-strasznie sie w nim swierszcze chowają)

Viruus
03-07-2013, 06:16
Kupiłem torf i 2 rodzaje żwiru. Teraz zastanawiam sie nad wyłożeniem tylnej i bocznych scian korkiem . Myśle też nad jakąś roślina.

Viruus
03-07-2013, 13:37
Mam nadzieje ze fotke widac . Przepraszam za złą jakość.

42d3e78f26a4b20d412==