PDA

Zobacz pełną wersję : o czego zaczać?



iskierka682
11-07-2013, 23:20
witam. będąc bardzo poczatkującym hodowcą, właściwie na razie tylko hodowcą w zamierzeniu na razie, chciałabym spytać od czego powinnam zacząć?
1. czy najpierw powinnam kupić/wykonać terrarium dla modliszki? czy nadaje sie do tego dość gruba, przeźroczysta, palstikowa płyta? czym kleić scianki? czy lepszym rozwiąznaiem jest zamówienie szklanego pojemnika w odpowiednim rozmiarze? nie wiem w jakim rozmiarze będzie zakupiona przeze mnie modliszka a wiem że dla małej nie trzeba dużego pojemnika.
2. gdzie powinnam ustawić takie terrarium? czy dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie go na oknie?
3. jedzenie dla modliszki. czy powinnam wcześneij założyc hodowlę "karmową", tak aby przybyła modliszka miała co jeść od razu jak ze mną zamieszka czy zaczekać aż zakupie owada i wtedy martwić się o jedzenie? czy wraz z nim bedę mogła od razu kupić jedzenie? obawiam się, że w moim mieście moge mieć problemy ze znalezieniem, odp. pożywienia dlatego wolę zawczasu o tym pomyśleć. jak na razie wogle mam problem z zakupem owada :)
4. jeżeli nie będe mogła zakupić modliszki w moim mieście to czy dobrym rozwiązaniem jest przesyłka go pocztą z innego miasta. jak te owady znoszą taką podróż?
z góry dziękuje za rozwianie moich wątpliwości. pozdrawiam serdecznie.

BZYK
11-07-2013, 23:58
Taka modliszka gdy sie ją kupuje ma kilka milimetrów i trzyma się ją na poczatku w pudełku po kliszy potem w miarę wzrostu coś większego, obcięta butelka. Ja dorosłe trzymam w takich okragłych walcach po cukerkach, mają newt pokrywkę wystarzcy pod pokrywkę położyć firankę zrobić otwory i koniec. Najlepiej wcześniej założyc hodowle muszek gdyz małe modliszki nie powinny głodować, Mantid ma nielotne muszki. Modliszki z powodzeniem można wysyłać pocztą. Na oknie lepiej nie stawiać. Niedługo powinienem mieć wylęg sphrodomantris gastrica, a zresztą czyta dział sprzedam.

iskierka682
12-07-2013, 00:13
muszki się złapały na śliwki. zakryłam je gazą i czekam co będzie.
dzięki za odpowiedź.
jeszcze jedno pytanko. czy zacząć od jednej modliszki? czy kupic ich na poczatek np dwie. oczywiście trzymałabym odzielnie.

BZYK
12-07-2013, 01:18
Od jednej to raczej nie, najlepiej około pięciu.

piteer
12-07-2013, 03:17
i najlepiej niekupuj L1 tylko L3-L6

BZYK
12-07-2013, 10:21
CZemu nie l1 jak coś zepsuje to jej to nie pomoże.

dominik1
12-07-2013, 14:18
niby nie ale łatwiej jej bedzie zacząc od większych modliszek ,które będą już silniejsze i łatwiejsze w karmieniu bo wystarczą jej zwykłe muchy itp łatwiej niedopuścić do ucieczki itd.

iskierka682
13-07-2013, 00:14
po zwiedzeniu chyba wszystkich sklepów w lublinie jestem na 100% pewna że nie kupie modliszki w Lublinie, ewentualnie na specjalne zamówienie mogą mi sprowadzić, ale to tak samo wyjdzie jak bym kupiła przez internet, tylko taniej. mam nawet 1 na oku już, tylko dorosłą, na początek myśle będzie dobrze. potem zamówie coś mniejszego.
dziękuję tym co piszą, tylko nadal nie wiem gdzie postawić terrarium, tak aby było dużo światła, w miare ciepło. i jeszcze jedno pytanko, czy 3 ściany terarium mogą być wyłozone korkiem? czy najlepiej jedna?

PULSAR
13-07-2013, 03:23
Lepiej jesli 3 sciany terra umozliwaja modliszce poruszanie sie. Nie musi byc to korek, moze byc siatka plastikowa lub metalowa.
Terra z modliszkami powinno miec dostep do swiatla, ale nalezy unikac bezposrednich promieni slonecznych, od ktorych pojemnik nagrzewa sie bardzo szybko co moze zabic modliszke. PO prostu postaw terra w pokoju gdzie jest w miare jasno.
Inna sprawa to temperatura. Teraz latem kiedy w domach jest cieplo to nie problem, jednak jesienia moze juz byc za chlodno. Ale warunki hodowli sa zalezne od gatunku jaki chcesz hodowac. Gastrica i hierodula nie powinny miec problemow ze wzrostem w nieco chlodniejszych warunkach, ja jednak zastosowalbym jakies dodatkowe ogrzewanie. Moze byc to kabel grzewczy, zarowka, ja wole jednak swietlowki ktore daja wystarczajaca ilosc ciepla, ponadto sa energooszczedne i ladnie oswietlaja wnetrze terrarium.

A jezeli chcesz zamowic dorosla modliszke to dodatkowe ogrzewanie i oswietlenie nie bedzie potrzebne. Co najwyzej mozesz ja trzymac w poblizu lampki wieczorami i w porze karmienia.

42d3e78f26a4b20d412==