PDA

Zobacz pełną wersję : kokon occelaty



PiotrekP
15-07-2013, 09:59
Jak powinien byc polozony kokon?
do "dołu" tak by mlode mogly wyjsc prawda?

A jesli samica zlozyla kokon na skośnym kawalku kory...ale nie od dołu tego kawałka tylko na gorze? Powinienem go odwrócić?

Przed zlozeniem widzialem jak samica lazila i suzkala miejsca na kokon i od dołu i od gory. w koncu jednak zlozyla go na gorze:/

metuchen
15-07-2013, 10:48
Ja na twoim miejscu zostawilbym ten kokon wtakiej pozycji i takim miejcu w jakim jest.Poniewaz jezeli ulozysz go w innej pozycji to moze nic sie z niego nie wykluc.A 15-20 cm pod kokonem posadzilbym jakas roslinke, na ktora male modliszki zjezdzaja w dol.Jednak jesli chcesz go umiescic nizej mozesz go delikatnie sciac zyletka i przytwierdzic szpilkami np. do korka w takiej samej pozycji w jakiej zostal zlozony.Zapewnij mu temperature 25-30 C i dwukrotne spryskiwanie w ciagu dnia a po ok. 6 tygodniach wykluje sie 35-70 nimf.Udanej inkubacji kokonu Wlodek.

PiotrekP
15-07-2013, 11:03
dzieki ale zle mnie zrozumiales :)
nie chce go brac nize ani odcinać.

samica zlozyla kokon na opartym ukośnie o scianki kawalku kory.
Tylko ze nie zlozylka go na jego spodniej cześći tak by mlode mogly sie spuscić na dol (do ziemi nie daleko ) tylko na jego gornej czesci w taki sposob ze mlode po wyjsciu nie wiem czy beda mialy jak sie spuscic.
I dlatego pytam czy zostawić go tak
czy poprostu odwrocic ten kawalek kory "do gory nogami"

PULSAR
15-07-2013, 13:14
Mozesz dla pewnosci obrocic, chociaz modliszki moga sie kluc nawet z kokonu polozonego na ziemi (tak bylo u mnie u p. paradoxa)

PULSAR
15-07-2013, 13:14
I poprawny 2 czlon nazwy to OCELLATA

kudlaty
15-07-2013, 14:53
Zdecydowanie polecam odwrócić....

PiotrekP
15-07-2013, 14:58
ok dziękuję :)
odwróce

i przepraszam za bląd w nazwie :)

teraz czekam na młode...

PiotrekP
21-07-2013, 14:39
zadam przy okazji tu inne pytanie :
"ilokrotnego uzytku moze byc samiec"? ;]
tzn czy samiec moze zapladniac samice az do smierci ,nieskonczenie wiele razy ? oczywiscie dajac mu tydzien odpoczynku... ?
A wlasnie po ilu dniach mozna dopuszczac samca do kolejnej samicy? ja robilem tygodniowe przerwy ale moze mozna krocej?
i czy to sie pozniej moze odbic na ilosci mlodych?

42d3e78f26a4b20d412==