PDA

Zobacz pełną wersję : ratunku



alia
18-07-2013, 01:35
moja lineola przeszła 31.08 wylinkę nie jadła tylko jeden dzień przed lnieniem, wcześniej wcinała jak maszyna. Po wylince szybko zaczęła polować, ale nie dojada, co się wcześniej nie zdażało. pierwszego pasikonika złapała ugryzła może 2 razy, trochę potrzymała i wypuściła biedzk żył jeszcze. Dzisiaj w nocy złapała go znowu i zostawiła sam odwłok. Złapala też drugiego i zjadła tylko kawałek, po czym wyrzuciła. Daje jej pasikoniki z odłowu do padły mi wszystkie muchy z pinek. Wczwśniej też dostawała od czasu do czasu pasikoniki i pożerala je dośłownie POŻERAŁA w calości. To jest samiec mniej więcej L7 ale nie wiem dokładnie, w dzień ma temp 28-33 w nocy 18-20, wydaje się,że nie ma uszkodzonego aparatu gębowego, wylniał bardzo sprawnie i szybko. Pare dni przed lnieniem dziwnie się zachowywał, to znaczy był bardzo ruchliwy.

kudlaty
18-07-2013, 05:16
Jak to jest samiec to nie masz się czemu dziwić.
Samce po ostatniej wylince jedzą niewiele i bardziej zaiteresowane są czym innym ;)

alia
18-07-2013, 07:10
to nie jest imago

dominik1
18-07-2013, 07:48
a moze on ma taki kaprys zeby nie jeść ja mam małe gastrice i jedna z nich jak dostanie kilka much najpierw wszystkie zabija a dopiero ostatnią zjada

piteer
18-07-2013, 12:36
1. jak smiec już coś złapie nienależy go rozpraszać - obracać pudełka ani nic takiego bo
w tedy przestaje jeść i wyżuca ofiare ( wiem z własnego doświadczenia )
2. samce niejedzą dużo

42d3e78f26a4b20d412==