PDA

Zobacz pełną wersję : Occelata ;]



JeRy
29-07-2013, 10:12
Musze się pochwalić że w piątek wyliniała mi occelata. Okazało się że to samica. Jest piękna , mam kilka pytań :
1.Kiedy moge dopuścić do niej samca ?
2.Czy trudno rozmnożyć ten gatunek ?
3.Jak postępowac z kokonem ?
4.MA KTOŚ SAMCA NA SPRZEDAŻ ????
5.Czym karmić młodziutkie modliszki tego gatunku ?
6.Co zapewnić modliszce w faunaboxie ?

tomi666
29-07-2013, 13:34
1 - jak bedzie dojrzala,czyli po ostaniej
2 - jak masz samca to jakos pojdzie ;)
3 - ostroznie ;) czyli nie dotykac, nakluwac, ale zraszac miejsce gdzie jest, zeby bylo wilgotno
4 - nie mam :)
5 - tym czym mlode innych gatunkow
6 - kolorowy TV, najlepiej 31", zestaw kina domowego i zgrzewke piwa.

a najlepiej wejdz na www.modliszki.com

metuchen
29-07-2013, 16:13
Ja wprawdzie nie posiadam P.occelaty lecz P.wahlbergii ale prucz wygladu i rozmiarow niczym sie nie roznia.
1.Swoja samiczke polacz z samcem 2-3 tygodnie po ostatniej wylince.
2.Ten gatunek dosyc trudno bedzie ci rozmnozyc.Poniewaz samce sa bardzo bojazliwe,moj samiec siedzial na samicy prawie 3 dni.A gdy poszlem zobaczyc co sie dzieje samiec lezal martwy na ziemi.Tak wiec jak bedziesz mial samca to porzadnie go nakarm zeby mial duzo energi.
3.Kokon przetrzymoj w 25-30 C i zapewnij mu wilgotnosc 65-80%.Apo okolo 6 tygodniach wylegna sie mlode.
4.Niestety nie mam.
5.Polecam z przekonaniem muszki owocowe najlepsza w uzyciu bedzie forma nielotna.
6.Posadz jakies roslinki np. figowiec brzozowaty[roslinki utrzymuja wilgotnosc].Kawalek drewna,a jako ziemi uzyj substratu kokosowego.A tylna sciane wyklej plyta korkowa.Modliszka bedzie mogla sie bez problemow po niej wspinac.Udanej hodowli i znalezienia malzonka dla swojej modliszki Wlodek.

42d3e78f26a4b20d412==