PDA

Zobacz pełną wersję : mam ptoblem z modliszką



modlicha
23-08-2013, 07:01
mam modliszkę od środy i kupiłem jej w czwartek świerszcza i wrzuciłem jej go a dzisiaj patrze a on dalej jest ....... co teraz mam zrobić ?????????/w sobote kupuje mniejszy fauna box i wrzuce jej muche. aha do wylinki napewno się nie przygotowuje ponieważ przeszła ją w poniedziałek lub w sobotę. jest po wylince L4 lub L5 jest to gastrica czy trzeba dawać torf czy nie trzeba ????????? a jak nie trzeba to co w zamian torfu ???????

x ray
23-08-2013, 08:14
..napewno jak twoja modliszka zgłodnieje to upoluje szwierszcza ,ważne aby pokarm był odpowiedniej wielkosc czyli nie za duzy w stosunku do modliszki,bo role moga sie odwrócić i polujacy moze stac sie ofiarą . Oprucz swierszczy jest jeszcze mozliwosc karmienia innymi owadami ..siegnij do żródła .Podłoże z torfu lub włókna kokosowego pozwoli ci utrzymac odpowiednia wilgotnosc która jest potrzebna do prawidłowego rozwoju modliszki( wylinka). Dodatkowym wystrojem moga byc roslinki lub gałazki ..co ułatwi modliszce wspinanie się.Zachęcam do lektury.....

http://modliszki.com/faq.php

pala
28-08-2013, 17:35
Bardzo mozliwe, ze twoja modliszka nie ma jeszcze odpowiednio twardego pancerza by polowac. Po przejsciu wylinki modliszki od razu nie poluja, dopiero po kilku dniach.Najprawdopodobniej wszystko z nia wpozadku. Na podloze nadaje sie rowniez zwykla ziemia do kwiatow, Gastrica nie ma jakis specjalnych wymagan.

Pozdrowienia

42d3e78f26a4b20d412==