PDA

Zobacz pełną wersję : czy ma szanse?



rozi
03-09-2013, 07:40
jedna z moich tenoder (L4) w nocy przeszła wylinke. niestety utknęła w starej i ma zdeformowaną ostatnia pare odnóży. czy ma szanse dotrwac do następnej wylinki i sie zregenerować czy raczej lipa. miał ktoś taki przypadek ze modliszka w takim stanie doszła do siebie i było dalej wszystko wpożo?
pozdrawiam. k.

obcy91
03-09-2013, 08:39
Czesc!! ja tez mam ten sam problem tez z tenoderą tylko moja jest L2 i tez ma zdeformowane tylnie odnoza!!!! Z tego co wiem ma szanse jezeli sie da rade uczepic patyka lub pokrywy terra. o przejsc wylinke to jej sie te odnóza wyprostują!! ;)

piteer
03-09-2013, 12:14
mam identyczna sytuacje co wy tylko ze moja tenodora jest L3 zle wyliniala poraz drugi i ma problemy z dwoma ostatnimi parami odnorzy... za pierwszym razem wyciagnelem odnorza z wylinki ale po tej ktora zrzucila dzis
nieudalo mi sie jej pomoc i jedna noge ma amputowana ( a przy poprzedniej wylince rowniez ,musialemmjej amputowac noge tylko ze druga)-teraz dwie tylne ma toche krotsze... :/
ale generalnie mysle ze poradza sobie musimy im tylko zapewnic wieksza wilgotnosc i najlepiej przelozyc do troche wiekszych pudelek niz po kliszy (bo zauwazylem ze ten gat. modliszki zawsze na zlosc nisko sie wiesza przy wylince...) i powinno byc z nimi dobrze :)
pozdrawiam

dominik1
04-09-2013, 05:19
30 sekund temu przy mojej lekkiej pomocy moja gastrica l5 z 2 tylnymi kończynami całkowicie zdeformowanymi (tak ze były nieprzydatne) pszeszła wylinke akurat wróciłem do domu i przeglądałem pudełka z modliszkami jedna (własnie ta) leżała zagrzebana w torfie myslałem ze zdechła ale jej odchylona głowa wyglądała podejrzanie więc złapałem ją szczypcami chirurgicznymi i powiesiłem szczypce za oczko na gwoździu a ona pszeszła wylinke i w chwili obecnej jest w 100 procentach sprawna powiem tylko ze ostatnią wylinke przechodziła 10 dni temu a karmiłem ją recznie kawałkami larw. ale sie opłaciło:)

rozi
04-09-2013, 08:31
dzieki. pocieszyliscie mnie trioche bo zostały mi 3 z 8 ktore miałem na początku. jak by mi ta tez padła to tylkjo 2 a dopiero są L5. pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==