PDA

Zobacz pełną wersję : co to są te L1 itd.???



bestboy
03-09-2013, 11:47
o co chodzi w tych nazwach ???
dopiero chcę kupić modliszkę.
wytłumaczy mi to ktoś???
e-mail kochanny@wp.pl

katola
03-09-2013, 11:50
nie bede ci na maila pisał.
L to nazwa określajaca owada po którejśtam wylince
np. L4 po 4 wylinkach!
Wybacz ale jeśli takich podstaw nie znasz to poszperaj jeszcze o modliszkach zanim kupisz.

dominik1
03-09-2013, 12:25
nie do końca najlepiej to zapamientaj sobie to tak L-to skrót od wylinki (tak na niby) a liczba stojąca obok mówi która to wylinka czyli l1 to jest pierwsza wylinka a l2 to druga wylinka, l3 to trzecia wylinka ,l4 to czwarta wylinka ,l5 to piąta wylinka ,l6 to szósta wylinka ,l7 to siódma wylinka itd. :) :)

leviatan
03-09-2013, 12:40
Mądrzy ludzie stworzyli cos takiego jak www.google.pl wystarczy wpisac "modliszka" i tam poszukac to co Cię interesuje !!


Myślenie nie boli!! Sprubuj! kiedys zacząc trzeba:)

PULSAR
03-09-2013, 12:48
L2 to owad po 1 wlasciwej wylince.
L3 - po 2 wylinkach
L4-po 3, itd.

takie nazewnictwo jest najczesciej spotykane w polskich hodowlach.

mantid
03-09-2013, 15:01
mądrzy ludzie stworzyli tez FAQ na stronie www.modliszki.com :)

mikusis
04-09-2013, 08:48
Witam:)

Takie małe sprostowanie L jest skrótem od słowa level czyli inaczej stadium,poziom.

Mnie jednak zastanawia jeden fakt.

Mianowicie patyczak który wykluje sie z jajka jets okreslnany jako L1 a jeszcze nie przeszedł wylinki.

Tak wiec wniosek jest taki

U modliszek L1 oznacza modliche po 1 wylince(zrzuca ja zaraz po wyjściuz kokonu)

U patyczaków L1 oznacza owada który nie przeszedł jeszcze wylinki a dopiero L2 to patyczak po 1 wylince.

Niewiem moge siew tym mylić ale mysle ze tak jest, jednak jesli sie myle to prosze zeby ktos mnie poprawił.

Saurus
04-09-2013, 11:56
u modliszek L1 to modliszka ktora jeszcze nie przeszla wylinki, po wyjsciu z kokonu ale przed pierwszym linieniem. L2 to ta ktora wlasnie wyszla zkokonu i juz ta wylinke przeszla. Tak mi sie wydaje ;) moze PULSAR jeszcze raz sie wypowie?:)

piteer
05-09-2013, 06:09
tak naprawde to roznie to sie okresla
ja trzym sie wlasciwych wylinek....
jesli modliszka wyjdzie z kokonu i zrzuci 1 wlasciwa wylinke okresla sie ja jako L1
lecz niektorzy L1 okreslaja modliszke ktora wyszla z kokonu ale nieprzeszla jeszcze tej 1 wlasciwej wylinki
ja proponuje sie trzymac wlasciwych wylinek...

mikusis
05-09-2013, 09:59
Witam:)

Ludzie pierwsza wylinke modliszka po wyjściu z kokonu zrzuca po ok 20min.

tak więc poprawna definicja L1 to modliszka po pierwszej własciwej wylince.

PULSAR
05-09-2013, 11:05
Nie bede sie powtarzal, zacytuje FAQ ze strony modliszki.com

12. Co oznaczają symbole L1, L2 itp. ?
Są to oznaczenia kolejnych stadiów larwalnych. Prepoczwarki modliszek wykluwając się z kokonu przechodzą wylinkę - owada po wyjściu z kokonu określa się mianem larwy L1 (niektórzy hodowcy europejscy za L1 uznają ostanie stadium rozwoju w kokonie - prepoczwarkę). Po pierwszej wylince larwę określamy jako L2 itd...

Prapoczwarka linieje ZARAZ po wyjsciu z kokonu, wisi wtedy na cienkiej nici (podobnej do pajeczyny) i na niej linieje. Po wylince jest juz w pelni wyksztalcona larwa.

42d3e78f26a4b20d412==