PDA

Zobacz pełną wersję : Master



katola
12-09-2013, 09:42
ej może jest tu jakiś czlowiek co umie robić stronki to może by zrobił jakąś stronkę o modlichach.Ja tam troche w html-u umiem ale tylko troche.
jak by co t potrzeba by było sporo materiałów i takich tam porad ,zdięć.
To jak?>

mikusis
12-09-2013, 09:52
haha no właśnie skad wziąć opisy,foty itp...??

katola
12-09-2013, 10:04
opisy sami stworzymy foty też(ja jeszcze nie mam dostępu do skanera ale inni pewnie tak).są jeszcze inne strony (zagraniczne)możemy z nich zaczerpnąć.
Przecież na forum mnustwo jest dośw.hodowców nie?

mikusis
12-09-2013, 10:21
no niby tak, są "perełki" takie jak mantid czy Kudłaty.

Jeśli ich wiedze połączyło by sie z jakimś dobrym webmasterem to wyszed byz tego całkiem dobry serwis o modliszkach.

Tyle ze musimy znaleśc tkaiego dobrego webmastera.

katola
12-09-2013, 10:29
ja coś tam umiem ale niewiele.dlatego dałem taki temat

katola
12-09-2013, 10:30
ja coś tam umiem ale niewiele.dlatego dałem taki temat o mastera

mantid
12-09-2013, 11:17
No cóż jeśi chodzi o dobre, zagraniczne strony to można policzyć je na palcach jednej ręki. Jesli chodzi o zawatosc to mimo wszystko nasza strona zawiera najwiecej informacji. Co do zdjec jest ich moze zbyt malo...
Generalnie jestesmy otwarci na wszelkie rozsadne sugestie i propozycje...

piteer
12-09-2013, 12:27
ja jeszcze proponowalbym napisac opisy kilku najczestrzych w hodowli gatunkow
danej rodziny
np hymenopodie:
-hymenotus coronatus
-creobroder
-pseudocreobotra
-phylocrania paradoxa
empusaide:
-gongylus gongyloides
-empusa fasciata...

itd. jak cos to muglbym zrobic kilka opisow czesto spotykanych modliszek...

(jestem leniwy wiec niezrobie duzo heh )

mantid
12-09-2013, 12:39
Chcialem zauwazyc ze w opisach poszczegolnych rodzin sa wszystkie informacje dotyczace tych gatunkow potrzbene do ich hodowli, szczerze mowiac nie bardzo potrafie sobie wyobrazic co mozna byloby tam jeszcze dorzucic... Poza tym nie bez powodu umiescilismy zbiorcze opisy rodzin....

w tej chwili chcemy opracowac raporty poswiecone:
-Mantis religiosa
-modliszkom europejskim
-anatomii modliszek
-owadom karmowym
-preparowaniu modliszek

piteer
12-09-2013, 12:42
hmmm
niepowiem bardzo ciekawe macie pomysly

pierwsze umiescie o preparowaniu -bo nigdy mi to niewychodzi ;)

dominik1
12-09-2013, 13:08
Panie mantid bez obrazy może nie umiem sie obsługiwac stroną modliszki.com ale znalezienie czego kolwiek na tej stronie drażni mnie szukam czegos o danej modliszcze a tu najpierw trzeba połowe faq przeczytac zeby cos się dowiedzieć nieraz wolałem wpisać nazwe modliszki w google i szukac po stronach obco języcznych niż na www.modliszki.com niewiem ale powinno to byc jakos lepiej poukładane zawsze wszyscy wszystkich odsyłają tam a ja jak tam wchodze to dostaje oczo pląsu i takie jest zdanie ki9lku z moich znajomych potrzebuje konkretnej informacji i nie moge jej nigdy tam znaleźć

mantid
12-09-2013, 13:50
no cóż struktura strony chyba dużo bardziej przejrzysta byc nie może, zakładamy ze osoby korzystajace z tej strony mają chociaz minimum wiedzy o taksonomii.
Co do oczoplasu to wydaje mi się ze wystrój graficzny jest dosyc stonowany.. Jezeli szukasz informacji o danej modliszce w Faq to ich raczej nie znajdziesz od tego sa opisy.

rozi
12-09-2013, 14:10
dominik1 moze zeczywiscie nie umiesz sie ta strona posługiwac bo mnie zawsze sie wydawało ze jest to stronka najbardziej kompetentna ze wszystkich ktore znam a jej architektura jest w zupełnosci czytelna. chociarz mogłoby sioe na niej znajdowac troche wiecej informacji na temat własnie anatomii czy obserwacji polowych modliszek. ale mam nadzieje ze to dopiero poczatek i strona ta bedzei sie cały czes rozbudowywała. ale generalnie system informacji polegajacy na opisie poszczególnych rodzin z wyszczególnieneim niektórych co bardziej charakterystycznych gatunków jest moim zdaniem bardzo dobry w przeciwienstwie do wypisywania tzw. caresheets kazdego gatunku hodowanego przez danego hodowce. (zreszta wiele informacji tam zawartych to kompletna bzdura).
pozdrawiam

m.borkowski
12-09-2013, 16:39
Z doświadczenia wiem, że chcąć znaleźć jakąś konkretną informację muszę przeszukiwać praktycznie całe opisy. W momencie, kiedy już zapamiętam systematykę, prawdopodobnie będę również pamiętał wszystkie potrzebne mi informacje, więc nie będę musiał zaglądać na stronę. Efekt - teraz, kiedy by mi się przydałą, jest niewygodna. Jak już będzie wygodna - nie będzie mi potrzebna.

Kto nie wierzy, że wcale nie jest łatwo z tych materiałów korzystać, niech poszuka informacji o liczbie wylinek gastricy.

Graficznie jest OK, opisy rodzin są OK (a zdjęcie gastricy robiącej kokon - super :), ale kilka rzeczy można poprawić. Na przykład dołożyć linki do informacji o najpopularniejszych gatunkach, żeby nie trzeba było czytać całego tekstu chcąc coś sprawdzić. Albo i tabelka - nazwa, liczba wylinek, przeciętny rozmiar - i jednak jakieś informacje o warunkach hodowli. Może nie dla każdego gatunku z osobna, ale przynajmniej na zasadzie:

Sphodromantis sp. - bla bla bla...
Innamodliszka sp. - tru tu tu

itd.

Zdrówko,
Borek

mantid
12-09-2013, 17:28
Dobra postaramy sie poprawic odnosniki.
Co do warunków hodowli to umówmy sie ze nie ma to az takiego znaczenia... A systematyki warto się uczyć - zamierzamy ją uzupełnić.

dominik1
13-09-2013, 06:25
no tak ale w naszej chodowli jest taaaaaak duuuuużo ze spokojnie oprócz opisów całej rodziny można jeszcze dodawać poszczególne opisy modliszek jjestem licealistą i jakoś mnie tam nie uczą tego która modliszka gdzie należy a co do literatuty to ja niewiem nawet gdzie coś takiego można dostać Tj. książka o terrarystyce oprucz "encyklopedi terrararystyki" E.B. w której o modliszkach jest wielkie g___o zresztą jak o wszystkim kilka ciekawych wiadomości o pająkach i troche podstaw o gadach

mantid
13-09-2013, 09:54
wydaje mi się, ze jesli bedziesz polegal wylacznie na wiedzy zdobytej w szkole to w zadnej dziedzinie nie zablysniesz. We wstepie do opisów gatunków napisalismy wyraznie dlaczego podajemy zbiorcze opisy i bedziemy sie tego bezwzglednie trzymac.

Dzisiaj opracowalem spis rodzajów modliszek (oczywiscie, poki co tylko tych, które spotykane są w hodowlach, a w zasadzie tych, które mielismy my) z zaznaczona przynaleznoscią do rodzin. Mysle ze to rozwiaze wszelkie watpliwosci i ułatwi korzystanie z opisów.
Postaram sie uploadowac to w weekend. Oprocz tego opracowana jest nowa wersja FAQ z podziałem na kategorie zagadnien i odpowiedziami na kilka dodatkowych pytań.

42d3e78f26a4b20d412==