PDA

Zobacz pełną wersję : wylęg mantis religiosa - pytania i oferta



werni
04-10-2013, 05:38
Witam.
Jakiś czas temu pomogliście mi zidentyfikować "mamusię" (http://werni.fateback.com/owady/25_pl.html) z Chorwacji. Od czasu jak u mnie mieszka złożyła 4 kokony. Okazało się, że jednak zdążyła się gdzieś zapylić i kilka dni temu z pierwszego wylazło mi ok. 20 młodych. Podobno kokony tego gatunku wymagają zimowania, natomiast ten cały czas przebywał w temp. 20-24st.C Zastanawiam się, czy nie wpłynie to w jakimś stopniu na zdrowie małych.. Stadko aktualnie ma u mnie pod dostatkiem wylęgu świerszczy, jednak mając w perspektywie wylęg z kolejnych kokonów bardzo chętnie znalazłym dla nich nowy dom u doświadczonych hodowców. Jakby nie patrzeć, modliszki to nie moja działka jednak :] Najchętniej wymienię na ptaszniki.. :>
Prosiłbym o kontakt ewentualnych zainteresowanych (Wałbrzych, Wrocław, najbliższe Świętochłowice) oraz osoby chętne udzielenia mi informacji jak dbać o te maluchy (ostrzegam - pytania na poziomie FAQ ;) )

mantid
04-10-2013, 06:06
Gratulacje.
Generalnie brak zimowania kokonu, może wpłynać na płodnośc młodych. Pozostałe kokony radziłbym mimo wszystko przechłodzić. Jeśli jesteś zainteresowany to chętnie wymienimy się na jakieś ptaszniki z naszej oferty.

dominik1
04-10-2013, 10:06
ja jestem z wrocka więc jak będziesz miał w miare ciekawą cenę to kupię od ciebie trochę ale najlepiej z kolejnego kokonu

PULSAR
04-10-2013, 15:47
Znajomemu rowniez wylegly sie mlode z kokonow ktore nie zimowaly i co ciekawe wyszly z tego miniaturki religiosa. Tzn. mialem okazje zobaczyc samca imago ktory mial okolo 3cm. Niestety zaniedbal je troche i nie przezyla zadna samica wiec nie udalo sie sprawdzic jak to wygladaloby w przypadku drugiego pokolenia...

42d3e78f26a4b20d412==