PDA

Zobacz pełną wersję : UWAGA NA WÓŁKNO KOKOSOWE



piteer
23-10-2013, 03:12
witam
ostatnio padlo mi kilka modliszek trzymanych w "coco-grunt'cie"
czesto zauwazalem ze swierszcz przed zjedzeniem byl lekko "wytarzany " w tym podlozu...
dzis zdechla mi zaplodniona hierodula membranacea :(((( uwazam ze rowniez z tego powodu poniewaz zyja jeszcze tylko modliszki trzymane w piasku terrarystycznym...
jesli macie podobne doswiadczenia z podlozem tego typu to piszcie tutaj

leviatan
23-10-2013, 04:43
recznik papierowy i nie ma klopotow:]

takie jest moje zdanie'
;]

tomi666
23-10-2013, 04:53
wszystkie modliszki trzymam na wloknie kokosowym i nie mam zadnych problemow.

http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=31&i=11365&t=11365

mantid
23-10-2013, 05:20
My też nie... W kazdym razie nie takie problemy....

dominik1
23-10-2013, 07:30
jest taka różnice ze należy uważać co sie bieże i od kogo, np w castoramie kupuje cocogrunt i raz na 6 czy 7 kostek trafiła mi się niewiem czemu z nawozem sztucznym(takie maleńkie różowe granuli po zmoczeniu sie rozpuszczajai są niewiedoczne) W sklepach zologicznych sprzedają coco grunt na kilka sposobów albo już rozrobiony itd albo w kostkach z etykietką ze dla zwierzaków albo tylko foliowane i to jeszcze tak zwanym domowym sposobem w jakieś worki i mam wrażenie(podejżenie) ze taki coco grunt bez etykiety itd. może byc własnie z takim świnstwem bo niewiedzieć dlaczego jest on tanszy niż z nawozami

więc jak jest :
"cocogrunt -wzbogacany" niebrac pod żadnym pozorem i za żadną namową i zapewnieniami
"coco grunt" - można brać bez obaw jesli jest bez innego shitu najlepiej lukać na skład (na odwrocie kostki)
czasami zdaża sie "coco grunt" i tylko na odwrocie pisze że jest z nawozem więc najlepiej sprawdzić kilka razy zanim się kupi :)

dominik1
23-10-2013, 07:32
a nie zaznaczyłem wyrażnie ze tylko 1 raz mi się trafił taki wzbogacany-wiec niemam pewności że często się pojawia w sklepach itp. !

Remus
23-10-2013, 09:34
Ja rowniez od samego poczatku jako podloze uzywam wlokno kokosowe i nigdy nie mialem takiego problemu.
P.S. Wczoraj wykluly mi sie Hymenopus coronatus :D Na wiosne bede sprzedawal podrostki.Prosze nie pisac maili :] Na wiosne wszystko podam-cena,wylinka itp.

42d3e78f26a4b20d412==