PDA

Zobacz pełną wersję : sphodromantis czy hierodula??



tomash_k
29-10-2013, 10:59
Tak więc.. dośc niespodziewanie zostalem posiadaczem modliszki L4 (tyle o niej wiem). Nie potrafię odróżnić czy to Hierodula membranacea , czy Sphodromantis sp.
Dopiero co zacząłem moją przygodę z modliszkami. Oto jej opis: prawie cała zielona, brązowa na głowie powyżej i pomiędzy oczami, brązowe plamki na spodniej stronie nasady odnóży. Bardzo ruchliwa.
Z góry dzięki za odpowiedzi.

piteer
29-10-2013, 12:55
hhmmm
musisz dac fotke
poszukaj w necie fotek obu gatunkow i sam stwierdz...

elcamino
29-10-2013, 13:45
Proponuje zarzucić nazwę w google i samemu sprawdzić.
Ja miałem problem z nazwą swojej modliszki ale ja zupełnie nie wiedziałem co to za jedna, zrobiłem zdjęcia i wysłałem je tutaj, tylko dzięki pomocy internautów udało mi się określic ta nazwę, za co pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim którzy mi pomogli.
A Twój problem nazywa się LENISTWO i nie ma usprawiedliwienia na to że chcesz żeby ktoś wykonał za Ciebie taką prostą robotę.
Pozdrawiam Andrzej

tomash_k
29-10-2013, 14:13
yhm... mam jej zdjęcia ale jakość jest zbyw słaba, tzn nie mam aż tak dobrego makro żeby ją uwiecznic ze szczegolami, w przypadku np. ptasznikow nie mam takiego problemu... juz szukalem fotek, ale nie pomogly mi nic a nic bo oba gatunki są do siebie bardzo podobne, roznia sie tylko podobno nieznacznie wielkoscia i 'bruzdą' na glowie ktorej nie umiem rozpoznac, echh poszukam jeszcze raz

Hari
30-10-2013, 04:34
jezell jest skoczna, szybka i chce uciekac odrazu z pojemnika, to mozliwe ze Hierodula, bo one tak sie zachowuja, ale to tylko przypuszczenie.

PULSAR
30-10-2013, 05:03
HAri - wszystkie mlode tak sie zachowuja.
Gdzie kupiles ta modliszke, nie ode mnie czasem w Swietochlowicach?

Hari
31-10-2013, 07:52
Porownalem mlode S.g z H.m i roznica byla naprawde znaczna.

tomash_k
31-10-2013, 08:48
Modliszki nie kupilem w swietochlowicach, jest b.ruchliwa i skacze, podczas polowania nie czeka na ofiarę tylko aktywnie poluje. Zobaczylem wiecej fotek i wydaje mi sie ze to hierodula.

M_a_X
01-11-2013, 14:14
S. gastrice można odrużnić od H. membranacea po głowie tzn S. gastrica ma charakterystycznie wypukłą głowę między oczami. H. membranacea jest tylko koloru zielonego niezależnie od warunków życia.

42d3e78f26a4b20d412==