PDA

Zobacz pełną wersję : dylemat czarnego oka



rozi
04-11-2013, 12:20
mam dwa samce h. membranacea. u jednego od jakiegoś czasu rozwija sie choroba oczu (czarne oko) i prawdopodobnie drógi tez ma coś nie tak. mam pytanie na jakim podłozu rozwija sie ta choroba i czy moze ono stanowić jakies zagrożenie dla innych modliszek. dokładnie to chodzi o to że mam obawy czy moge samca z takim schorzeniem dopuścic do samicy bez ryzyka dla niej. jak któs wie to niech napisze. bede bardzo wdzieczny. pozdrawiam. kuba r

piteer
04-11-2013, 12:43
ja rowniez mialem 2 samce h.membranacea trzymane w coco-gruncie i oba zdechly z powodu czarnych oczu...

leviatan
05-11-2013, 03:17
Moja tenodera samica miała czarne oko a po przejsciu wylinki straciła całe oko!!!!!!!!! to wyglądało okropnie jakby jej ktos wypalił:[

THC_Inside
05-11-2013, 11:07
a od czego czarnieje oko od podloza i czy u wszystkich gat. moze sie tak zrobic czy tylko u niektorych ??

piteer
05-11-2013, 23:19
Ja dokonca niewiem czym jest to spowodowane. Zalozylem jeden post o podlozu i napisalem tam moje obserwacje na ten temat-chociaz teraz zastanawiam sie czy temat byl poprawny...Mozliwe ze tylko mi trafil sie taki "coco-grunt", a moze zalalem zla woda...
(chociaz u mnie jest b.dobrze oczyszczana woda w kranie- nawet zdatna do picia).
Jak narazie zrobilem modliszkom 2 tyg kwarantanne bez podloza .Teraz dalem im kore i w niej miewaja sie dobrze.
Obserwojcie dokladnie swoje owady - nawet malo znaczaca rzecz moze potem okazac sie
zagrozeniem dla modliszki.Moze wkoncu znajdziemy przyczyne smierci naszych owadow
i bedziemy tego unikac...

42d3e78f26a4b20d412==