PDA

Zobacz pełną wersję : takie tiko



katola
08-11-2013, 11:33
płeć gastricki. kurna mam L6 wiem ze mozna rozpoznac plec w tym wieku i wyszlo mi u jednej 8 seg. a u drugiej 6 seg. -sprawa jasna ale jak w FAQ(http://www.modliszki.com/faq.php#plec) jest rys. i samiec ma "kolce" na koncu odwłoka -obie moje modlichy tak mają a seg. sie roznią wiec co jest?

leviatan
08-11-2013, 11:44
Jeju u mnie wszystkie modliszki czy to samiec czy samica maja "kolce" na koncu odwloka.... nie wiem w czym probolem...

katola
08-11-2013, 13:50
w tym kłopot. rys jest zle czy co?

Soul
08-11-2013, 15:21
poprostu rysunek jest wybrakowany :P

katola
08-11-2013, 15:57
ok mi sie jeszcze w hodowli nie zdazyło rozmnazać. Mialem samce i samice jednoczesnie ale byłem poczatkujacy i jakos do mnozenia nie byłem "gotowy".
Jak moge w warunkach pokojowych zapewnic samcowi nizszą temp. i mniej pokarmu? jesli chodzi o pokarm wystarczy jeden insekt wielkosci odwłoka na 2 d(dla samca)-ale co z tą nizsza temp/.? jak ja otrzymac-propozycje

leviatan
08-11-2013, 16:04
Katola... postaw terra z samcem na parapet... parapety są zimne... przynajmniej u mnie... stawialem i bylo mu zimnije w terra a i z tym zarciem to 1 zarło na tydzien wystarczy... a samice karm nie co 2 czy 3 dni tylko patrz na odwlok... wrzucaj jej ciagle zarełko... jak bedzie chciała to sobie zje ... tylko ją obserwuj bo przy wylince z zarłem to lipa... ja swojemu samcowi tenodery wyjołem świerszcza a 5 min poźniej przeszedł wylinkę... gdybym nie zareagował wczesniej... musisz poprostu obserwowac swoje pociechy,..

Foxtrott
08-11-2013, 16:17
6 segmentów samica, więcej to samiec:]
chcesz więcje info, zapraszam na GG(jak coś to pisz, aż sie nie odezwę:)

katola
09-11-2013, 00:36
ludzie ja wiem jak je odróznić i wiem te podstawy o uwazaniu na wylinki bo to trzeba wiedziec i nie musicie mi w tym zakresie rad udzielać. <Mi tylko chodzi o rys. i o temp. dla samca teraz ok. takie rzeczy jak pokarm przed wyl. i liczba seg. to wybaczcie ale jak ktoś nie wie to pfff

katola
09-11-2013, 00:39
chodzi tylko o poprawnosc rys. i o temp. dla samca ale teraz juz to wiem. wczesniejsze rady o wyciąganiu pokarmu sa dobre dla nowicjuszy. Dzieki za rade o temp. :)

42d3e78f26a4b20d412==