PDA

Zobacz pełną wersję : DLA MODERATORÓW, POCZĄTKUJĄCYCH I INNYCH!



katola
01-12-2013, 06:02
To forum zamienia się w śmietnik, nie przez moderatorów,nie przez hodowców, ale przez początkujących którzy FAQ nie czytają(przykład 3 tematy wstecz). Apeluje do mlodych że jest FAQ na modliszki.com czyli dla mało kapujących dział najczęsciej zadawane pytania. Jak czytam te tematy o czarnych oczach, o chudym odwłoku, czy o karmieniu L1 to mnie ściska! Co jest? Ten temat jest dla początkujących- oto kilka rad:
1. Czytajcie FAQ i szukajcie wiad. na stronach
2. Zadawajcie madre pytania
3.W razie problemów typu:chudy odwłok, żyganie-odczekajcie troche i jak nie przejdzie to piszcie na forum

Jednym slowem przestańcie gnoić forum-myśle ze wielu sie ze mną zgodzi twierdząc ze na połowę głupich tematów są odpowiedzi w FAQ!

Soul
01-12-2013, 09:12
Panie Katola uspokuj sie Pan :P popieram co Pan napisał

Majcher
01-12-2013, 09:17
Racja drodzy Państwo. Pan Katola ma racje. tylko mam do Pana Katola zla nowine ten post przeminie z wiatrem i znow bedzi zylo dawnym zyciem w stylu chudy odwlok.

josetsu
01-12-2013, 09:27
oj madrzy ludkowie! ja czytalem FAQ i tam nie ma nic o karmieniu robakami!!! na karzdym forum sa poczatkujacy i niektorych denerwuja te pytania i ja to rozumie ale spytac musialem i juz-nie podoba sie popros moderatora zeby wykasowal
dla niktorych podstawami jest jedno dla innych co innego!!
pozdfrwiam josetsu:)

mantid
01-12-2013, 11:13
to kiepsko czytasz....

katola
01-12-2013, 11:22
Racja

rozi
01-12-2013, 12:56
to forum to śmietnik nie dlatego że ludzie pytają o chudy odwłok tylko dlatego że piszą posty w stylu: "racja" , "zgadzam sie" itd. itp. ( z tego co wiem to jest to zresztą niezgodne z regulaminem) nie wspominając o tym że sie wzajemnie obrażają co juz jest po prostu szczytem chamstwa. zresztą apele o poprawność ortograficzną też temu forum nie pomagają.
a panu katoli to radze żeby przypomniał sobie swoje wcześniejsze posty, np te o karmieniu larw, wpuszczaniu owocówek do pudełeczek albo o przenoszeniu do słoika.


nikt nikomu nie karze odpowiadac na posty które nie są tego godne, bo nie są wystarczająco fachowe ale po to ono jest żeby pomagać sobie nawzajem nawet jeśli pytający dopiero zaczyna i kompletnie nic niewie.
pozdrawiam kuba r

MAGIC
01-12-2013, 13:08
rozi dokładnie to pisać miałem:) PAN KATOLA zapomniał że sam głupie pytania dawał? Na forum o pająkach długo nie trzeba szukać! Po ilu Cambri pajęczyne robi:/,co jest pierwsze larwa czy nimfa?:/,czy mogę dac pinke Nhandu L2 L3?:/... wszystko było i wszystko jest do znalezienia.Tak jest że to co dla Ciebie jest oczywiste dla innego wcale nie musi i odwrotnie! Więc proszę PANA (ciekawe ile masz lat że każesz Sobie przez Pan mówić) o nie pokazywanie jakim jest PAN wielkim znawcą tematu.Chcesz komus pomóc to odpowiedz a nie to nie pisz nic a post w krótkim czasie spadnie.
Pozdrawiam.

katola
01-12-2013, 14:21
chłopie nie musisz sie ze mną zgadzać-a wiedz że zanim zadałem pytania odnośnie ptaszników to przeczytałem FAQ i szukałem postów-i wszystko było by ok gdyby sie zgadzało z zachowaniem moich pajaków-Nhadu jakos nie bardzo dał sobie rade z pinką bo zanim dałem temat dawałem mu 2 razy żywą i jakoś nie dał rady. A co do cambridgei to nie znalazłem odp. ani na FAQ ani a starszych postach. Za moje głupie pytania dostawałem ochrzany wiec dlaczego ja mam ich teraz nie dawac? A pozatym skoro temat was sie nie tyczy rozi i magic to weźcie sie nie odzywajcie bo ja tu nie besztam ludzi tylko dałem im kilka rad co moga zrobic zanim zadadzą pytanie.

A jesli chodzi o scisłosc to mam 25 lat a Pioporek o ile mi wiadomo ma 13 lat i juz nie raz wykazał sie dupkowatym chamstwem wiec nie bedzie do mnie taki "samczy" mówił "stary".

MAGIC
01-12-2013, 15:09
Temat:DLA MODERATORÓW, POCZĄTKUJĄCYCH I INNYCH! zaliczyłem się do innych więc DOTYCZY MNIE!! to po pierwsze. Po drugie to jest FORUM i tu wypowiada sie kto chce na jaki temat chce!! Jak Ci to nie odpowiada to Sobie zrób strone albo coś i daj adres tylko Twoim znajomym wtedy nikt nieodpowiedni, kogo temat nie dotyczy nie odpowie!! Wiesz i dziwny z Ciebie człowiek który każe pisać o sobie per.PAN a zasade ma że jeśli Go ochrzaniali to On też będzie... Tak w ogóle to NIC DO CIEBIE NIE MAM. Żeby nie było że sie czepiam czy coś. Wyrażam swoje zdanie bo mam do tego prawo tak jak Ty i każdy inny użytkownik tego forum.Pozdrawiam 3m sie brachu;)

rozi
01-12-2013, 16:01
chopczyku nie pisz mi czymam sie odzywać czy nie. najpierw prowokujesz ludzi takimi postami a potem masz pretensje że reagują.
czemu niby mnie to ma nie dotyczyć? sam jestem początkujący i tak samo jak Ty zadawałem na początku głupie pytania w rodzaju chudego odwłoka. nie mogę tylko zrozumieć że koleś który sam niedawno pytał na forum o bzdury teraz robi z siebie specjaliste który mentorskim tonem poucza innych o co mogą i o co nie mogą pytac.
a rady to sie daje w sposób kulturalny.
pozdrawiam

Majcher
01-12-2013, 23:44
wiecie tu kazda juz najeżdza na kazdego a to chyba nie oto chodzi. ja jednak popieram katola w pewnym sensie.

duzo poczatkujacych zadaje mnostwo bzdurnych pytan na ktore mozna latwo znalez odpowiedz na stronie mantida badz innych dotyczących tematu.

po drugie jak ktos kupuje sobie pierwsza w zyciu modliszke nie pogada z hodowca co i jak.

mowie wam ludzie-TROCHE SAMODZIELNOSCI I MYSLENIA a nie na latwizne isc.

chociaż po co ja to gadam i tak ten post zginie gdzies w archiwum.

katola
01-12-2013, 23:45
Jak mówilem wczesniej pierwszy post ma pomóc i nie bede sie z wami łucił bo po:
1. nie mam ochoty
2.nie chce mi sie pisac
3.nie ten temat

42d3e78f26a4b20d412==