PDA

Zobacz pełną wersję : No właśnie PINKI ! ! ! !



Martax
16-12-2013, 01:09
Kupiłam robactwo w wędkarskim.Facet powiedział, żeby tego niczym nie karmić i trzymać w lodówce.Najpierw miałam w lodówce ale jak moja mama to zobaczyła to kazała mi to Wyp***dolić z domu.To trzymałam na parapecie na -20 stpniowym mrozie.Zamroziły się ale po 3 godzinach znowu żyły.No to dałam je na kaloryfer żeby się w muchy przekształciły a te debile zdechły !
Jak dałam mojej Sphodromantid Gastrica L4 pnkę to owszem zaczęła szamać ale ta limfa ją tak wybrudziła że sobie czułki do łapek poprzyklejała i ja to zaschło to musiała sobie czułki odgryżć.Ja wiem,że odrosną ale wiecie jak brzydko wygląda Gastrica bez czułek.Mogło być gorzej,mogła sobie chwytak skleić no a wtedy co ?
Ja bym tak pinek nie polecała, no chyba, że poczwarki !








Śmierć TAPIROWI !!!!

S m i t h
16-12-2013, 01:59
Ale jak zdechły zrobiły sei takie twarde czerwone ??

katola
16-12-2013, 02:25
moim modliszkom pinki juz dosc długo podaje i jakos nic im sie nigdy nie stało

kudlaty
16-12-2013, 03:55
Bo karmić to trzeba umić ;)

Pinki(a właściwie muchy z nich) są najtańszym i najbezpieczniejszym pokarmem dla modliszek.

Nic dziwnego że twoje pinki zdechy gdy wpierw je zamroziłaś a następnie ugotowałaś na kaloryferze - one są twarde ale nie niezniszczalne....

Aby uzyskać muchy należy trzymać robaki w ciepłym(20 C wystarczy) i zapewnić im dostęp świerzego powietrza(np.:dużo drobnych dziurek w pojemniku).

Należy pamiętać, że dobra kondycja zwierząt karmowych ma wielki wpływ na zdrowie naszych podopiecznych w związku z tym "karmówce" też należy się przynajmniej podstawowa "opieka".

Pozdrawiam

SDY
16-12-2013, 05:49
Katola, a L1 tez pinkami karmiles? Przeczytaj mojego posta o 2 nizej i sie wypowiedz co do mojej komcepcji karmienia takich maluchow.

JeRy
23-12-2013, 02:37
ja pinek nie polecam, raz kupiłem i powychodziły mi wszystkie z pojemnika :/ Były w całym domu, a po około tygodniu było pełno much w całej chacie, ale dostałem opieprz od rodziny :P

Dlatego stosuje świerszcze i muszki owocówki...

Laciaty
31-12-2013, 11:30
O co ci chodzi ????? pinki sa jednym z najlepszych zwierzat karmowych ...... Ja tam moje modliszki karmie i nic im nie jest

Martax
21-01-2014, 23:40
Bardzo śmieszne.Moja właśnie się zatruła pinką i zdechła

42d3e78f26a4b20d412==