PDA

Zobacz pełną wersję : MOD. EGIPSKA??????????



katola
19-12-2013, 13:21
Wiem ze polskie są chałowe nazwy, ale zna ktos łac. tej modliszki? wiem ze w egipcie jest po uszy tych modliszek ale moze ktos wie o co chodzi? Najlepiej mantid albo piteer.

leviatan
19-12-2013, 13:34
Może nie jestem mantidem czy piteerem, ale zapewne chodzi o Sphodromantis sp.. Niedługo Algernon będzie miał na sprzedaż maluszki ! Dziś mu się wylęgły ;) (nie ma to jak reklama kolegów :P)

katola
19-12-2013, 13:42
ale sp. to znaczy ze nie okreslony gatunek

tełko
19-12-2013, 13:54
Cze, z tego co ja wiem to chyba Sphodromantis virdis.

garo
19-12-2013, 16:18
To prawda !!!


Jk chcesz opis i nazwe lacinska to znajdziesz ja na www.terrarystyka.com.pl/

bez zadnych problemow bo sam sie natknolem na nia przypadkowo.

A co do tego czy jest ich pelno w egipcie to ja z wlasnego doswiadczenia powiem ci ze jestem w egipcie doscy czesto bo jakies 2-3 razy do roku i nigdy zadnej tam nie widzialem. Jedynie czega tam jest duzo to skorpionow jest na prawde full.
Choc przyznam ze nie widzialem tam nawet za duzo grzew a nie sadze zeby chodzily one po piasku, ja tam jak jezdze to widze co jest w wodzie i pod woda bo calymi dniami siedze na lajbie i nurkuje.

pozdrawiam garo

algernon
20-12-2013, 00:56
Pulsar jakiś czas temu oznaczył je jako Sphodromantis virdis, ale ten Czech, który bywa na giełdach (niestety nie znam imienia), i ponoć jest expertem od modliszek, twierdzi, że to nie jest virdis. To jest info od Pulsara z ostatniej giełdy w Świonach. Z tego co wiem, to stan rzeczy nie zmienił sie od tamtego czasu.
Leviatan, dzięki za reklame;)

kudlaty
20-12-2013, 05:32
Sphodormantis modliszką "egipską" ??? :p

A czemu nie Miomantis albo Blepharopsis albo Eremiaphilia ..... ???

Polskie nazwy modliszek nie istnieją a te używane są tworami bzdurnymi i całkowicie błędnymi...

PULSAR
20-12-2013, 14:59
Zgadzam sie z przedmowca.
Oznaczylem je jako sphodromantis viridis, uklad plamek na odnozach, ksztaltm pronotum itd. zgadzaja sie.
Rowniez Vaclav, ktory posiada w hodowli zarowno sphodromantis VIRIDIS, jak i ten nieoznaczony z Egiptu twierdzi, ze niczym one sie nie roznia wiec najprawdopodobnije to ten sam gatunek. Chyba ze mozna jeszcze jakies cechy porownac pod mikroskopem...
A ten Czech ze Swietochlowic to Karel Vadura.

42d3e78f26a4b20d412==