PDA

Zobacz pełną wersję : Parę ptań do zaawansowanych hodowców



tobio
02-01-2014, 05:57
Witam wszystkich,

Jestem nowy jeżeli chodzi o terrarystykę i mam parę pytań dotyczących moich modliszek 4x S.Gastrica) :

1.Czy modliszkom L1 mogę podawać uszkodzone komary tzn. lekko poturbowane tak aby nie mogły uciec ???

2.Czy wszelakie robaki które znajdę w piwnicy mogą zaszkodzić moim modliszkom ???

3.Czy jeżeli mam modliszkę bez jednego szczypca (taką już dostałem) która ma wielki apetyt i je wszystkie robaki które podsunę jej na igiełce, może przeżyć i czy odrośnie jej ten szczypiec jeżeli tak to w jakim tempie ???

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi, zapewne takich pytań było już wiele ale przeszukiawnie tak dużego zbioru tematów zajeło by mi całą wieczność

Pozdrawiam

Dobimetal
02-01-2014, 06:14
Jeśli chodzi o komary to wydaje mi się że nie powinny zaszkodzić, ale te robaki z piwnicy to nie najlepszy pomysł, bo chodzą one nie wiadomo gdzie i jedzą różne takie piwniczne ścierwa:) mogły by zaszkodzić twoim L1. Najlepszym rozwiązaniem są muszki owocówki ale o tej porze roku to musiałbyś kupić.

Jeśli twoja modliszka bez szczypca je to co jej dajesz i nie ma z tym problemu to nie ma sie czym martwić. Dwie-trzy wylinki i powinna odrosnąć.

Pozdrawiam!

mocnyfull00
02-01-2014, 07:16
1.No w sumie mozna ale musza one byc mniejsze od modliszki i musze sie choc troche ruszac zeby modliszka na nie zareagowala.
2.w sumie mozna ale musisz uwazac zeby nie byly one za duze i musisz brac je z terenow ktore nie byly niczym pryskane np.trutka na szczury bo moglo by to jej zaszkodzic.
3.jezeli je i jest aktywna to przezyje ,a szczupiec powinien jej odrosnac w 2-3 wylince

katola
02-01-2014, 07:35
robalami spoko mozesz karmic(ale w sumie zalezy co masz na mysli mowiąc robale):
komary(małe i uszkodzone spoko), pająki(małe i uszkodzone spoko),a jak je to bedzie jak? spoko.

Marian667
02-01-2014, 11:45
Czesc z tych mauluchow co Ci sprzedalem dwa byly L2 i dwa L1 chyba :)

PilotHawk
02-01-2014, 23:22
Moim zdaniem uszkodzone komary to nie jest duży problem co do tych robaków to lepiej im nie dawaj mogą im ostro zaszkodzić nigdy nie wiadomo.A ta Gastrica bez jednej kończyny chwytniej jak dobrze sobie radzi to powinna przeżyć i po kilku wylinkach powinna jej ta nóżka odrosnąć.

mantid
03-01-2014, 01:13
Pojęcie robale jest względne i dosyć nieprecyzyjne .... Podawaj modliszkom coś co nie jest od nich większe, najlepiej owady latające. Unikaj mrówek, chrząszczy, pluskwiaków i pajęczaków i stonóg.
Gastrica L2 powinna sobie poradzić z muchą wyklutą z pinki. W razie potrzeby mozesz zmodyfikować trochę muchę urywająć jej zbędne elementy ciała w postaci skrzydeł i 2-3 nóg - i tak nie będą jej juz potrzebne...

JeRy
03-01-2014, 05:37
Nie podawaj pająków !! Nawet tych mniejszych. Straciłem przez takie coś juz niejednego owada :/ (pająk o wielkości ok.3 mm złapał w siec modliszke L2 :| inieudało mi sie jej uratować).

piteer
03-01-2014, 07:02
albo niedaj mu zaplesc sieci...

tobio
03-01-2014, 07:59
Ok, wielkie dzięki chłopaki, fajnie że nie zjechaliście mnie na samym początku :D

@Marian667
Właśnie coś podejrzewałem że one muszą być L2 bo były dużo większe od tych dwóch pozostałych, a wczoraj jeszcze jedna przeszła wylinkę i jest teraz L2 :D

katola
03-01-2014, 08:56
eeeee pajakowi zawsze mozna nuszki urwac i lekko pensetką klepnąc. Moje pajaczki które dawałem modliskzom L2-L3 miały około 3 mm

Saurus
03-01-2014, 15:24
ja raczej odradzam komary- krmilem nimi mala gastrice czesto, niedlugo potem padla- podejrzewam ze modliszka zjadajac krew, ktora mial w sobie komar zatrula sie czyms , co wyssal wczesniej z ta krwia komar. Moze to byc nieprawda, ja bym jednak nie ryzykowal- tak samo z pajaczkami. Nie lepiej zywic modliszke zalecanym do tego pokarmem?

42d3e78f26a4b20d412==