PDA

Zobacz pełną wersję : kiedy aktualizacje?



katola
17-01-2014, 10:53
Mantid-chce tylko zapytac kiedy bedą aktualizacje na modliszkach.com? Kiedy bedziecie robic galerie? Czy forumowicze moga wysyłac zdjecia(no i kiedy moga liczyc na ukazanie sie ich)?

piteer
17-01-2014, 13:02
a nie lepiej na maila by bylo?

katola
17-01-2014, 13:24
moze i lepiej ale mysle ze innych tez to moze ciekawic

Wojtyla
17-01-2014, 13:50
no masz racje :)
to kiedy update ?

kaczi
18-01-2014, 01:30
noooooooo i anatomia modliszek :) ?

bysiu
18-01-2014, 04:43
Też czekam z niecierpliwością ale bardziej na anatomię niż na galerię :)

TerrarystaTerrorysta
18-01-2014, 06:23
Kaczi, jak chcesz anatomie, to zerknij do podrecznika do biologii z liceum. Wszystkie owady maja taki sam schemat budowy, zarowno jesli chodzi o anatomie jak i morfologie. Modliszka ma w srodku to samo co mucha czy karaluch.

katola
18-01-2014, 07:14
wiesz co? anatomia to nie tylko to co w srodku. Znajdź mi np. w swoich podrecznikach rysunek przedstawiający budowe aparatu gębowego modliszki albo organów płciowych -a co to modliszki tez maja jak mucha?

TerrarystaTerrorysta
19-01-2014, 03:45
Nie wiem, czy w podrecznikach do liceum znajdzie sie budowe aparatu gebowego akurat modliszki, ale kilka podstawowych typow napewno tam jest. Miedzy innymi najbardziej prymitywny, czyli gryzacy, jakim wlasnie modliszka dysponuje. Podobnie jak karaluch zreszta.
Mysle, ze kazdy z odrobina wyobrazni, majac przed oczami taki schematyczny rysunek i swojego pupilka, bedzie w stanie rozpoznac analogiczne organy. I napewno bardziej to sobie wbije w pamiec, niz dostajac gotowe, podane na tacy.
Z organami plciowymi jest niestety troche gorzej. W szkole mowi sie chyba tylko o ludzkich. Ale jesli ktos jest bardzo zaintetresowany tym tematem, to sa jeszcze podreczniki do zoologii bezkregowcow, np. pana Jury albo Rajskiego, dostepne w prawie kazdej bibliotece. Pewnie rysunku modliszki sie tam nie znajdzie, ale mozna postapic podobnie jak z aparatami gebowymi. Owady naprawde roznia sie od siebie nie bardziej niz jamnik od boksera.

mantid
19-01-2014, 04:43
wiecie co szczerze mówiąc, jak widze poziom pytań i problemów pojawiających się na tym forum to mi się odechciewa cokolwiek aktualizowac...
Zastanawiam sie czy nie przerobic calej strony na wersję angielską, wtedy przynajmniej ktos bedzie w stanie docenic wysilek jaki wkladamy w opracowywanie materialów....

kaczi
19-01-2014, 04:58
mantid - mam pytanie

- jakich pytan sie spodziewasz? tzn według Ciebie jakie to sa pytania na poziomie????(np.kod genetyczny modliszek?)
- i jakie masz podstawy zeby myslec ze nikt nie docenia serwisu modliszki.com???
ja deceniam wasza prace bo to nie trzeba umiec robic tylko strony www ale i posiadac duzo wiedze na temat tego co sie tam zamieszcza opisuje itp itd... ale prawda jest ze od jakiegos czasu nic sie tam nie zmieniło ...

piteer
19-01-2014, 05:11
mysle ze wypowiedz mantida dotyczyla FAQ...

TerrarystaTerrorysta
19-01-2014, 05:22
Kaczi, pytanie o kod genetyczny modliszek jest chyba najglupszym z mozliwych.
A poza tym jesli komus brakuje nowosci, a czuje sie na silach, to moze sam cos opracowac na modliszki.com. Jestem pewien, ze mantid sie ucieszy jesli ktos mu podesle dobrze opracowany material, gotowy do zamieszczenia na stronie po naniesieniu ewentualnych poprawek.

kaczi
19-01-2014, 06:05
co ty nie powiesz?:)

katola
19-01-2014, 07:17
Terra.... powiedz mi jedno!!!!!! Skoro to jest strona o modliszkach i o nich na niej sie znajduja informacje to po jasna cholere mamy domyslac sie jak wygladaja organy modliszek na podstawie innych owadów skoro to mozna zamiescic na stronie(bez urazy dla autorów strony)-po to sa strony tematyczne zeby dostarczac informacji.

Wojtyla
19-01-2014, 08:54
Dobra ale moze Mantid sie wypowie kiedy benda te aktualizacje ?

mantid
19-01-2014, 23:56
nie wiem kiedy i czy w ogole beda aktualizacje - nie mamy chwilowo czasu...
kiedys wyszlismy z inicjatywa - oglosilismy konkurs na najciekawsze teksty na strone, chcielismy zeby strona była otwarta i zeby tworzyli ja wszyscy, to nikomu sie tylka ruszyc nie chcialo, a nagrody sie nie podobaly... wszyscy potrafia tylko narzekac, ale nikt nie posili się na to zeby cos samemu napisac...

TerrarystaTerrorysta
20-01-2014, 04:22
Katola, ja doskonale to rozumiem. Ale skoro na stronie nie ma informacji, ktorych sie szuka, to po co bezproduktywnie narzekac na autorow? Samemu mozna sie wszystkiego dowiedziec, korzystajac z wlasnego rozumu? No i przy okazji mozna zrobic cos dla innych, opisujac zdobyta przez siebie wiedze. Marudzic kazdy potrafi. Gorzej, kiedy trzeba sie wziac za robote.

Wojtyla
20-01-2014, 06:40
hmmm to moze chociarz cos z galeria zrobic ??
jak ktos ma zdjecia by mantidowi podelsal... on by ocenil i zrobil galerie ( mantid co o tym myslisz)
ja niestety zdjec mojej modliszki nie posiadam :/ ale napweno inni maja i chetnie by podesłali zdjecia ze swoimi modlichami :D

katola
20-01-2014, 07:44
ja co do galerii zgadzam sie i bez problemu przesle zdjecia a co do anatomi to zobacze co da sie zrobic

42d3e78f26a4b20d412==