PDA

Zobacz pełną wersję : pare pytań



NeuThroN
02-02-2014, 09:49
Wczoraj kupiłem modliszke paradox l1 i mam pare pytań :
1.Modliszka jest bardzo niezdarna nieumiała wejść na spodek pokrywki bo co wchodziła na ścianke to spadywała z moją pomocą teraz już tam siedzi :) jest zaczepiona 2 parami odnóz a ta pierwsza tak zwisa na dół czy to mogą być oznaki wylinki ??
2.Mam tylko mączniaki wczoraj dałem jej kawałek i zjadła ale dzisiaj jak jej chciałem dać jedzenie to ucieka jakie mają być te kawałki mączniaka czy jak one by były duże to zje czy muszą one być jakieś proporcjonalne ??

dr1zzt
02-02-2014, 10:59
Phylocrania paradoxa, zwlaszcza mala preferuje owady latajace.. Powinienes ja karmic owocowkami (przede wszystkim) az do l3. Ewentualnie najmniejszy wyleg swierszcza.
A skoro przygotowuje sie do wylinki nie bedzie pobierala pokarmu, wiec nie wciskaj jej na sile.

NeuThroN
02-02-2014, 12:47
dr1zzt ,ale czy jak ona jest bardzo niezdarna to znaczy że przygotowuje się do wylinki ?? I czy moge karmić mączniakiem bo naprawde nic niemam a nieiwem gdzie teraz bym mógł kupić :/

mantid
03-02-2014, 01:12
modliszek nie powinno karmić się mączniakami i nie powinno sie im podawac martwego pokarmu w kawałkach ...

katola
03-02-2014, 04:52
kup sobie owocowki

PilotHawk
03-02-2014, 13:00
Moje te| czasami przed wylink uciekaj od pokarmu

PULSAR
04-02-2014, 04:42
Kupiles pewnie ode mnie na giełdzie, trzeba było sobie owocówki załatwić, była parę stoisk dalej. Wylęg świerszcza też był, na dużej sali.
A ponieważ większość wylęgu który sprzedawałem była już mocno najedzona, przed wylinką, więc Twój owad też pewnie się szykuje. Powinieneś sprawdzić, czy ma gruby i napęczniały odwłok, jeśli tak to zaniechaj karmienia i zapewnij jej stabilne miejsce do wylinki (np. gaza na sufit, i wykałaczka żeby miała jak wejść).

Marek69
04-02-2014, 13:23
Napewno wylinka Pulsar bo moje przeszły już wszystkie trzy modliszki a co do jej niezdarności to jej urok i nic jej nie bedzie ja też mam je od Pulasara ale na owocówkach.Zajrzyj na giełde tam ma gościu nik Matka po 5 zł starczy ci na długo.

42d3e78f26a4b20d412==