PDA

Zobacz pełną wersję : Od czego uwarunkowny jest kolor modliszki ?



tobio
24-02-2014, 05:53
Witam

Mam trzy Gastrice L5 z czego dwie są koloru brązowego a jedna jest zielona. Wszystkie żyją w takich samych pojemnikach z takim samym podłożem i patykiem. Czy możecie mi powiedzieć od czego uwarunkowny jest kolor modliszki ? Chciałbym aby wszystkie moje małe podopieczne były koloru zielonego.

Pozdrawiam, Tomasz

PilotHawk
24-02-2014, 06:56
kolor modliszki jest uwarunkowany szczegolnie od wilgoci.
Jezeli chcesz zeby mialy zielony kolor zraszasz im czesciej lub wiecej (tylko nie przesadzaj), jesli chcesz zeby miala kolor jasno brazowy lub zolty zraszaj im posrednio, a czerwony jesli zraszasz im malo lub nieczesto.
Po drugie: kolor moze byc uwarunkowany rowniez od otoczenia.

PilotHawk
24-02-2014, 06:56
i jeszcze jedno kolor najczesciej wtedy u modliszek sie po tym zmienia po wylince.

Saurus
24-02-2014, 07:02
U nakwietnych modliszek ( w kazdym razie slyszalem o takich sytuacjach przy roznych Pseodocreobotrach) kolor zalezy w bardzo duzym stopniu od otoczenia. Slyszlame o P. ocellacietrzymanej w calym bialym terra- rowniez stala sie snieznobiala. Trzymana w niebieskim zobila sie purpurowa. Zdjecia sa chyba w jednym z tematow na forum www.phasmodea.prv.pl.

tobio
24-02-2014, 07:59
Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź, poeksperymentuję z tymi moimi małymi robalami :D

piteer
24-02-2014, 08:51
i od temperatury....

42d3e78f26a4b20d412==