PDA

Zobacz pełną wersję : Dla początkującego



Clip
25-02-2014, 12:04
A wiec tak jaką modliszke dla początkującego w modliszkach??
I w jakim terra je trzymać?? to jest tak jak u pająkó że L1 w pojemniku po klisszy itak dalej?? Czy mogę je jarmić świerszczami bananowymi??

Saurus
25-02-2014, 12:14
Pojemnik taki, zeby mogla sie spokojnie obocic, a wysokosc ok. 3-krotnie wieksza niz dlugosc ciala modlichy- tak, by mogla spokojnie przechodzic kolejne wylinki zwisajac z sufitu. Mozesz karmic, ale dla L1 nadaje sie tylko wyleg tego swierszcza, jednak lepsze sa muszki owocowki.
Najlepszym gatunkiem na poczatek bedzie cos z rodzaju Sphodromantis.

garo
25-02-2014, 14:11
Jezeli chodzi o modliszke dla poczatkujacego to najlepsza bedzie Sphodromantis Gastrica (modliszka gwinejska) sam od niej zaczynalem.
A co do tego w czym ja trzymac to idealnie nadaje sie do tego wiekszy funabox, nie ten najwiekszy tylko ten przedostatni jest idealny ja mam samice w takim i jest Ok.






pozdrawiam garo

Clip
26-02-2014, 04:24
A jaka duża jest modliszka L1 pojemnik po kliszy będzie dobry??

Dobimetal
26-02-2014, 04:33
Pojemnik po kliszy to dla L1 istna dżungla;P przy takiej młodej modliszce (ok.1cm jak się ją rozłoży bo jak podwinie odwłok to wygląda na mniejszą:)) jest wskazane pudełko po kliszy. Potem możesz się przerzucić na pojemniczek na mocz ale to gdzies tak przy L3 bym polecał. Zacznij od Gastricy ten gatunek jest popularny, no może jeszcze Hierodula, bo początkujacym nie sprawią problemu.

Clip
26-02-2014, 07:17
A ma ktos na sprzedaż gastrice L1?? Czyli pojemik po kliszy dla takiego malucha będzie ok?? a czym takiego małego karmić??

djtommi
26-02-2014, 09:24
przeicez CI odpowiedzieli ;) Dobimetal: "Pojemnik po kliszy to dla L1 istna dżungla;P przy takiej młodej modliszce (ok.1cm jak się ją rozłoży bo jak podwinie odwłok to wygląda na mniejszą:)) jest wskazane pudełko po kliszy"
Saurus: " Mozesz karmic, ale dla L1 nadaje sie tylko wyleg tego swierszcza, jednak lepsze sa muszki owocowki. "

a co do sprzedazy to nei wiem ale jak ktos ma i to najlepiej z wawy jakies mlode modliszki to prosze pisac tez do mnie :)

42d3e78f26a4b20d412==