PDA

Zobacz pełną wersję : Skurcze?



IvanDrago
17-03-2014, 03:28
Halla!

Mam mały problem z samicą gwinejską (4cm), mianowicie dziś od rana rzuca się po swoim terra. Podskakuje, walczy z powietrzem, nie może ustać na nogach, chwieje się i przewraca. Ma cienki odwłok ale świerszcza nie złapała sama.
Na początku myślałem, że może widzi swoje odbicie w szybie i z nim walczy ale nie. Wzięłem ją do ręki i robiła to samo jakby tego nie kontrolowała. Podstawiłem jej świerszcza to go złapała bardziej przypadkowo niż celowo, troszke podjadła jakby odruchowo i zostawiła albo raczej jej wypadł.
Jest lekko wycieńczona i widze, że się męczy.
Czy ktoś już widział podobne zachowanie u swojej modliszki, jak się to skończyło?
Jeżeli już był podobny temat to popraszę o link.
Thx&Pozdro

leviatan
17-03-2014, 04:48
Coś dziwnego ! A może ona poprostu chce Cię przestraszyć? Albo macha odnóżnami chwytnymi? Jeszcze taka kwestia: ile ona jest po wylince? I jakiej wielkości podajesz jej świerszcze?

IvanDrago
17-03-2014, 05:24
Troche też mnie pewnie straszy, bo jak podchodze to juz w ogóle wariuje. Ale jak ją obserwuje z boku to tez podskakuje laduje na plecach i leży co jakis czas próbując wstać.
Świerszcze ma bankowo odpowiedniej wielkości i nigdy nie miała problemu z ich schwytaniem. Wylinke miała 15.04.05r.

piteer
17-03-2014, 05:45
nic jej niepowino byc...
daj jej spokoj na 2 dni... zostaw ja sam na sam ze swierszczem jesli po 2 dniach jej nieprzejdzie to zaczniemy sie martwic :)


pozdrawiam :)))

Saurus
17-03-2014, 05:56
Ja bym nie zostawial modlichy tak slabej sam na sam ze swierszczem, swierszcz moze ja uszkodzic. Zostaw ja, ale bez swierszcza, zlap cos, co jej nie uszkodzi- np jakas cme. Pokarm latajacy jest chetnie zjadany, moj samiec w przeddzien wylinki imaginalnej polowal na cmy ktore mu przynosilem, a na swierszcze nie.

piteer
17-03-2014, 06:03
no wsumie moze wrzuc cos mniejszego

ale modliszka sie tak szybko slaba nierobi z braku jedzenia...
hierodula membranacea L6 wytrzma 2 tyg bez zarla...


pozdrawiam :)))

ronaldo
17-03-2014, 14:10
czesc!!! ja tez mialem taki przypadek u samca imago gastriki i tez nie wiedzialem co zrobic ale mu to przeszlo....po kilkunastu minutach ....

IvanDrago
18-03-2014, 02:26
Mojej samicy nie przeszło, dziś rano leżała martwa na dnie terra :(

42d3e78f26a4b20d412==