PDA

Zobacz pełną wersję : Dopuszczać już?



algirdas
20-03-2014, 10:52
Mam pytanko,

Samiec gastricy jest 15 dni po wylince imaginalnej, samica po 8 dniach. Temperatura około 23 stopni C.

1/ Dopuszczać czy jeszcze poczekać? Jeśli tak to ile? (samiec nic nie je, martwię się czy nie zdechnie przed czasem)
2/ Po czym widać że samica już jest gotowa do kopulacji?
3/ Jak lepiej:
a/ wystawić samicę na mieszkanie, dać gdzieś w pobliże samca, czy
b/ wystawić samicę na mieszkanie, a samca położyć dokładnie na niej?

Saurus
20-03-2014, 11:14
Poczekaj jeszcze na samice. U mnie w temperaturze 28-29 stopni dojrzala po 10 dniach, samiec kopulowal z nia juz po 6 dniach ( w tej samej temperaturze), wiec twoja jeszcze nie bedzie dojrzala. Poczekaj jeszcze co najmniej tydzien.
co do dopuszczenia: ja polozylem samca tuz za nia, a ten wskoczyl na nia dopiero wtedy, gdy przestala sie na niego gapic, cos odwrocilo jej uwage- wczesniej bal sie podejsc :] Mysle, ze bylby odwazniejszy gdyby w tym momencie jadla cos i byla zajeta.

Wojtyla
20-03-2014, 11:21
w FAQ jest napisane o niejedzeniu

algirdas
20-03-2014, 12:12
Wojtyla napisał:
>> w FAQ jest napisane o niejedzeniu

Wiem, czytałem. Mnie chodzi o to, czy np nie jedząc nic jest w stanie dożyć do kopulacji nie mówiąc już o tych trzech, czterech miesięcach o których mowa na http://terrarysta.com.pl/opisy/modliszkagwinejska.php (w co szczertze wątpię, bo ja słyszałem o tym że max kilka tygodni)...

Wojtyla
20-03-2014, 12:41
moze poczekaj puzniej cos zje...
a pozatym nic z tym sie chyba nie da zrobi jak nie je to na siłe niezabardzo nakarmisz :)


ja nie wiem jak to dokladnie jest , mój samiec S.gastrica imago w ponad miesiadz zjadl 1 swierszcza a 2 tylko troszke i żyje :)

Saurus
20-03-2014, 12:47
A moj samiec imago normalnie poluje na swierszcze, jest bardzo zarloczny. Sprobuj rozkroic swierszcza i podetknac mu pod otwor gebowy, powinien zaczac jesc i po jakims czasie chwycic swierszcza.

Wojtyla
20-03-2014, 12:49
ale jak samiec je duzo to krucej zyje

Saurus
20-03-2014, 13:02
Moj i tak bedzie krotko zyl, bo ma bardzo cieplo i nie da sie tego zmienic terra jest oswietlane swietlowka, ktora nie dosc ze jest za szyba i ma tylko 8 W, to jeszcze dochodzi fakt ze nie powinna, jako swietlowka, tak grzac, a podgrzewa o 5 stopni. A z tego terra nie chce go wyjmowac, bo swietnietam wyglada, bylo dekorowane specjalnie dla niego :) Niech sobie dozyje konca w dobrych warunkach- karmienie ile chce i jeszcze ma pare samic do zaplodnienia- kazdy by chcial tak zyc ;-))))

Wojtyla
20-03-2014, 13:05
a mój samiec przed chwila dostal swierszcza usmiercil go :) (odzielil glowe od reszty ciala i zostawil ) podtykalem mu , chcialem "wlorzyc mu do odnurza chwytnego NIC olal sprawe a ten swiersz sie jeszcze ruszal :)

kaczi
23-03-2014, 02:49
ja mam podobny problem z samcem tylko ze moj jest subimago. . . ale tez prawie nic nie je ;/

42d3e78f26a4b20d412==