PDA

Zobacz pełną wersję : Kolorowe Sphodrmantis



Keplianica
17-04-2014, 00:17
Ciekawi mnie w jakim stopniu modliszki przybierają kolory otoczenia- tzn czy np. Sphodromantis może wyjść poza gamę zielen-brąz przy odpowiednim doborze tła. Gdzieś na fotce widzialam oliwkowe, szaroróżowe i żółte. Co o tym myślicie?
Na razie mam L2 i trzymam od początku w pojemnikach z kolorowymi papierkami i zaczynam widziec róznice. Chciałabym wiedzieć na co moge liczyc.

leviatan
17-04-2014, 03:49
Ja Cie nie rozumiem... będzie jaka będzie... jakby dało się manipulować kolorami modliszek tak jak mówisz to ja bym sobie zrobił modliszke tęczową ! Bedzie taka jak być powinna ! Ja nie miałem jeszcze żadnej zielonej modliszki przez dłuższy czas i jakoś żyję !! A brązowe są śliczne !! A widzisz różnice w ubarwieniu bo modliszka jest na tle jakimś (czerwonym? :> ) i Ci się zlewa...

djtommi
17-04-2014, 04:16
ja nadal sadze ze modliszki zmieniaja sie pod wplywem wilgoci ;) moje sa bardzo mocno zielone przez to ze codziennie im spryskuje a na pozatku byly brazowe bo dostalem je kiedy byly tryzmane w mniejszej wilgoci a ktos gdzies tu ostatnio napisal ze widzial bardzo wysuszoona modliche i byla szara.

Keplianica
17-04-2014, 04:42
Nie ma tu co rozumieć- ot JESTEM CIEKAWA JAK TO SIĘ DZIEJE NA WOLNOŚCI. Przecież brązowe modliszki długo nie pożyją np. na jasnozielonych liściach i w naturze musza pod wpływem jakiegoś czynnika ulegać mimikrze.
Jak widać po nastepnym poście jest to sprawa ciekawa i nie tak oczywista- zależność od wilgotności też sprawdze ;)

djtommi
17-04-2014, 04:58
oczywisice ta wilgotnosc to nei jest tak ze pochlapies i bedize zielona tylko trzeba troskze systematycznie przez pewien czas :)

42d3e78f26a4b20d412==