PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o występowanie ;)



Lukas_d2005
17-04-2014, 12:44
Mam małe pytanko jakie gatunki modliszek,występują w słowacji,konkretnie w Bratysławie :P
Pamiętam jak pare lat temu,miałem może z 7-8 lat,jak byłem,ojciec mi przyniósł pare modliszek, było to dawno no i nie za bardzo pamiętam,na pewno zielone nie wiem czy samica nie miała spodu odwłoka różowego troche ale se głowy nie dam uciąć . No cóż jeśli to były regolisy ...:P ale byłem mały wienc nieco wyrozumiałości ;P ,byłaq to chyba para,trzymałem w dużym słoju (wtedy nic o tym nie wiedziałem) karmiłem (ciutke much latało po mieszkaniu ;P) i raz im nie dałem i jak siem skończyło? Samiec skonsumowany :/ Samice wypuściłem. :P:P:P:P
Pozdro

Lukas_d2005
17-04-2014, 12:45
PS.Mój ojciec te modliszki złapał,żeby nie było że kupił na czarnym rynku :P

Keplianica
17-04-2014, 13:07
Slowacja to na pewno zasieg wystepowania religiosy- ma tam lesze warunki niz u nas, bo jest tam cieplej. Nie wiem czy akurat w Bratyslawie, ale jakos inny gatunek nie przychodzi mi do glowy.

piteer
18-04-2014, 05:40
hmmm

moze jednak kupil te modliszki...? ;)
w polsce owszem wystepuja ale popatrzcie jak rzadko i gdzie wystepuja!
prawie cala slowacja to gory

chociaz jezeli te modliszki byly rzeczywiscie zlapane ( twoj tato musialby miec naprawde DUZE SZCZESCIE) to najpredzej wlasnie w bratyslawie ( nizinie naddunajskiej).
z tego co mi wiadomo polska jest krajem najbardziej wysunietym na polnoc ( w europie) w ktorym wystepuja modliszki slyszalem ( z dosc pewnych zrodel) ze w czechach ani na slowacji nie wystepuja bo teren jest zbyt gorzysty.

42d3e78f26a4b20d412==