PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o pinki



Lukas_d2005
17-04-2014, 14:13
Siemka,mam takie pytanie,od której wylinki można podawać gastricom muchy przepoczwarzone z pinek? Bo nie wiem jakiej one sąwielkośći (widziałem muchy z białych robaków) :P

PS. A i jeszcze bo szukałem i nie mogłem znaleźć,do której wylinki mogą być w pudełku na mocz(teraz są L2-L3)??

Pozdro

kaczi
17-04-2014, 14:23
te L3 juz mozesz wsadzic do pudeleczka na mocz
ja muchami dopiero zaczelem karmic midliszki po 5 L ale ogolnie mozesz podaj od mometu w ktorym bedzie natyle duza i silna zeby sobie poradzic z mucha
tak na marginesie: biale robaki i pinki to to samo:)

Nestor
17-04-2014, 14:32
Pinki są mniejsze od białych robaków, a wiec i muchy z nich są mnijesze.

PULSAR
17-04-2014, 14:48
Obserwuj swoja modliszke a zauwazysz ile miejsca potrzebuje do wylinki, i tak przewidujac bedziesz wiedzial jaka wysokosc powinien miec kolejny pojemnik w miare wzrostu modliszki. Zeby oszczedzic Ci trudu powiem ze musi byc okolo 2,5 razy wyzszy niz dugosc ciala owada. Twoja L2/L3 ma pewnie niecale 2cm, wiec 8cm pojemnik na mocz starczy jej jeszcze na 3-4 wylinki.

ława
21-04-2014, 13:11
hmmm jestem wędkarzem :}
I powiem wam że pinki są duużo "drapieżniejsze"niz białe robaki (chociaż są około 2razy mniejsze)
np.jak pomieszałem białe i pinki to pinki powyżerały białe :/
tak więc ....
acha i jeszcze coś
niepolecam dawać pinek (jako larw) ponieważ one są często barwione takimi preparatami że modliszka od razu ci padnie(no i pinki są silne, a jak połamią odnóża chwytne małej modliszce ?? :/)

42d3e78f26a4b20d412==