PDA

Zobacz pełną wersję : ile segmentow



pierzu
24-04-2014, 10:23
ile segmentow ma miec samica gastricy..6 8 10??bo kuoilem modliszke subimago (niby samica)ale cos mala jak na subimago i do tego samice gastricy..piszcie co o tym myslicie...ma jakies 5(gora cos kolo 6 cm)

pierzu
24-04-2014, 10:36
chcialem was wielce przeprosic bo nie zauwazylem tego na faq..ale ta wielkosc to i tak dziwna;///

ława
24-04-2014, 10:38
nom u mnie jest podobnie
miałem mieć parke
a mam chyba dwa samce :/
g....mi wychodzi z tego liczenia segmentów

niby tylko samiec ma "coś" nak ońcu odwłoka ale podobno samica też ma takie jakby "kolce malutkie" do skłądania kokonu
u mnie mają obydwie
grubość odwłoka jest identyczna (szeroki-grubość zależy od nakarmienia :) )


czy można to jakoś inaczej porozróżniac
np.jedna jest jakaś "normalna" a druga pomijając do że modliszki sa małoruchliwe to ona wybitnie ;] siedzi całymi dniami zawieszona tak jakos dziwnie na kawałku kory i jak ją stamtąd wypłosze to i tak tam zaraz wraca, jadłą 3dni temu, jest bardziej agresywna niz tamta druga
modliszki to sphodromatis gastrica

Nestor
24-04-2014, 11:24
Tu jest zdjęcie odwłoka samicy Hierodula membranacea. Ma ona na odwłoku jakąś narośl, ale nie o to chodzi.
http://terrarium.com.pl/forum/download.php?24,103/hierodula-odwlok2.jpg
A to zdjęcie samca:
http://terrarium.com.pl/forum/download.php?24,105/hierodula-samiec.jpg
Moim zdaniem jedynym pewnym sposobem oznaczenia płci jest liczenie segmentów na spodzie odwłoka.
U Sphodromantis wygląda to prawie identycznie.

ława
24-04-2014, 12:47
...
a moje modliszki mają jak mi się zdaje 7segmentów :/
chociaż one są w takich pozycjach że trudno policzyć :/

pierzu
24-04-2014, 13:17
siema wlasnie sie dowiedzialem ze samica s.gastricy a 6 segmenotw...czyli ma a le te rozmiary cos podejrzane(zaznaczam ze kupilem taka)jest to biby subimago..moge wyslac foto na maial bo duzo zajmuja bo swietna jakosc jest..ja nie mam pojecie juz co to jest..prosba do tych najlepszych hodowcow z forum z najwieksza wiedza..pomozta))))szczegolna prosba do m.in PULSARA'a i innych ....dajcie maila wysle wam zdejcia...

leviatan
24-04-2014, 14:41
damziel@wp.pl

Nestor
24-04-2014, 15:13
do tych najlepszych hodowcow z forum z najwieksza wiedza
:)))))))

PULSAR
25-04-2014, 04:03
mkrolewicz@o2.pl

Jesli martwi Cię rozmiar modliszki to nie masz czym sie martwić - moje sphodromantis gastrica subimago miały około 5,5cm - czyli tyle ile Twoja, imago 7-8cm. Może zasugerowałeś się jakimś błędnym opisem że dorasta do 12cm?

pierzu
25-04-2014, 13:53
czyli oni zle pisza ze one maja cos kolo12 cm?l.samice a o ile moze modliszka urosnac po jednej wylince??i ile jej to zajmuje..i o co chodzi z tym ze wisi non stop glowa w dol i wierci pupa;d
tak ja splaszcza i rozplaszcza do wylinki na pewno sie nie szykuje bo je duzo a zalezy mi na tym zeby byla juz imago;) a i co lepsze do karmienia muchy pinki swierszcze drwniaki ja daje osobiscie muchy ale nie wiem czy nie mieszac pokarmow np muchy z szarancza na drugi dzien swierszcze doradzcie!!

PULSAR
25-04-2014, 14:24
"Oni" - to znaczy co ty czytasz? Jedynym rzetelnym polskim serwisem jest modliszki.com - poczytaj sobie wszystko, zwłaszcza dział najczęstsze pytania, a znajdziesz odpowiedzi na Twoje teraźniejsze i przyszłe pytania.

42d3e78f26a4b20d412==