PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po wylince



Igor6
03-05-2014, 01:06
Moja S.sp własnie przeszła wylinke i gdy ja zobaczyłem to na jednej prawej tylnej nodze była jeszcze wylinka(na samiuskim koncu) oczywiscie zmoczyłem pałeczke do uszu woda posmarowałem i po kilku chwilach wylinka zeszła. Ale problem został poniewaz ona trzyma tą nozke calkiem wyprostowaną i podniesiona do góry. CZy ta nozka bedzie taka jak inne?Czy bede musiał ja amputowac i odrosnie przy kolejnych wylinkach? Modliszka po tej wylince jest juz L3. Tak na marginesie powiem ze niewiedziałem ze bedzie przechodzic wylinke bo na wieczór wcinała jedzonko jak szalona(wrzuciłem 3 mszyce a rano zagladam do pudełeczka a tam jest jedna mszyca i wylinka) noi po oswobodzeniu nozki gdy ja wpusciłem spowrotem do pudełka to ona zaraz upolowała mszyce i juz nie ma mszycy na tym swiecie:P

leviatan
03-05-2014, 01:42
Ja bym ucioł przy samym "ciele" za dwie wylinki będzie jak nowa.



Wczoraj zaczeła linieć Cilinie chopardi zL6 na L7... Zaczeła linieć zaczepiona tylko dwoma przednimi nogami... zeszła skóra z głowy i karapaksu iii STOP i do dziś wylinka nie ruszyła nawet mm... modliszka nadal pręży odwłokiem... po raz kolejny zmoczyłem ją wodą... poczekam jeszcze troche jak nic nie ruszy to będzie kiepsko...

Keplianica
03-05-2014, 02:53
Cóz, ja też mialam przypadek ze zostala mojej modliszce linka na odnóżu. Wykrzywione należy na pewno amputować.

kaczi
03-05-2014, 02:59
jesli zdecydujesz sie na usuniecie tego odnoza to zlap czyms jak najblizej "ciala" modliszki i przytrzymaj chwile a modliszka sama powinna je odrzucic . . .

Igor6
03-05-2014, 03:07
Własnie przedchwilka zrobiłem tak jak napisaliscie. Widac od razu ze przyniosło jej to ulge bo zaraz zaczęła radosnie biegac. Dzieki. Mysle ze mozna ten tek uznac za zamkniety.

piteer
03-05-2014, 05:18
AAAAA...
co wy tu wypisujecie wogole? :|
i po co kazaliscie mu amputowac ta noge?
jesli noga nie byla wykrzywiona a wylinka zeszla bez problemow to niema co amputowac - glupota...
modliszka podnosila noge poto zeby ja wysuszyc...
to byl tylko niepotrzebny bol dla modliszki...
:|
no coment...

Nestor
03-05-2014, 07:13
Jeśli wczoraj zaczęła i jeszcze nie skończyła to juz chyba po niej. U moich modliszek wylinka trwała zawsze kilka- kilkanaście minut, nie licząc przygotowań i schnięcia.

Nestor
03-05-2014, 07:16
obawiam się, że piteer ma rację. A nawet jeśli odnóże było troszke skrzywione, nie złamane, to była szansa że sie wyprostuje przy nastepnej wylince.

Igor6
03-05-2014, 08:21
MOdliszka cała wyszła z wylinki tylko na tej nózce jej zostało. A co do nozki to była całkowicie wyprostowana.

Nestor
03-05-2014, 08:46
to do lewiatana piasłem.

Keplianica
03-05-2014, 09:50
Hmmm... ja zrozumialam że odnoze bylo wykrzywione i w moim posice wyraznie zaakcentowalam ze mowie o wykrzywionym. W moim przypadku tak było i to w stopniu nie rokującym pomyślnej wylinki wiec amputacja byla zasadna.

A czy jezeli modliszce przypadkowo przytrzasnelam stope i ona ja starajac sie wyciagnąć ulamała, to czy cala noga jej zaschnie, czy to nic powaznego?

Nestor
04-05-2014, 03:07
Jak sie nie wda zakazenie, to ranka zaschnie, a stopa nie zregeneruje po jakims czasie. Podobno szybciej sie regenerują całe odnoza, ale nie sprawdzałem. Jesli tu chodzi o ta samą modliszke, to będzie jej trudno sie poruszac bez jednej stopy i jednego całego odnoza.

PULSAR
04-05-2014, 08:16
Tak, tez myślę, że amputacja była niepotrzebna, jeśli wylinka nie zeszła tylko z końcówki odnóża. Ale jak juz amputowałeś to trudno, odrośnie:)
Co do tej cilni, to nic już z niej nie będzie, jeśli modliszka nie wyswobodzi się ze starej "skóry" dopóki ona nie wyschnie, czyli w ciągu kilkunastu minut, to marne szanse że przeżyje. Oczywiście czasem, jeżeli w skórze utnknęły tylko fragmenty ciała, możemy pomóc, zwilżając wylinkę i próbując wyjąć odnóże, tak jak to zrobił Igor6.

merigold
07-05-2014, 06:08
jeszcze ja mam jedno pytanie dotyczące amputowanej stopy. wykonałam amputacje tylko i wyłącznie wygiętej stopy, nie całego odnuża bo jakoś nie mogłam się zebrać na tak wiele...;-) i w związku z tym chciałam się zorientować czy po kolejnej wylince, która już niedługo, stopa w całości odrośnie??

PULSAR
07-05-2014, 06:18
Potrzeba bedzie na to pewnie 2-3 wylinek.

merigold
07-05-2014, 08:42
kurde...mogłam tego nie odcinać :-(((((biedna mała

42d3e78f26a4b20d412==