PDA

Zobacz pełną wersję : PLISTOSPILOTA CAMERUNENSIS



Casull
13-05-2014, 03:27
Witam.
Nie wiem co jest grane. Kilka dniu temu padła mi L1 tego garunku pisałem o tym na forum. Dzisiaj padła następna. Zauważyłem, że prawie wcale nie jadły. Podawałem im owocówki i nic. Małe zwykłe muszki i też nie jadły. W końcu dałem malutkie komary (wyczytałem gdzieś, że mogą to jeść) i zauważyłem że zaatakowała jednego ale po kilku minutach wypuściła pokarm. To zamo działo się później ze zwykłymi malutkimi muszkami, atak kilka minut trzymania i wypuściła. MOje modliszki były w pudełeczkach po kliszach z odkrytym ( przykrytym tylko siatka z gazy ) wieczkiem i lignina na dole oraz otwory na pocznych ściankach ( kilkanaście dookołoa) no i oczywiście wykałaczka. Ligninę spryskiwałem delikatnie 1 dziennie. Temperaturę miały 23 - 27 stopni. Nie wiem co jest grane. Czy ja popełniam jakiś błąd czy poprostu mam pecha. Fakt, że są to moje pierwsze modliszki w hodowli i nigdy wcześniej się tym nie zajmowałem. Proszę o jakieś rady na ten temat, każda informacja będzie dla mnie cenna.
Jeżeli ktoś z Was ma w hodowli ten gatunek PLISTOSPILOTA CAMERUNENSIS to proszę o podanie maila lub GG. Dzięki wszystkim któży odpowiedzieli na mojej poprzednie pytania a szczególnie "ławie" może jest młodym ( wiekiem ) hodowcą :) ale zna się na rzeczy.
A-cha jeszcze jedno. Odpisał mi na poprzednie moje pytanie "robert kosa" mówiąc, że hoduje ten gatunek ale niestety chyba moje maile wysłane z tego forum do niego nie doszły. Jeżeli to czytasz to podaj mi Twoje GG.
Pozdrawiam Wszystkich.
PS. moje GG 2765006

Igor6
13-05-2014, 04:28
Małe modliszki tak maja, padaja bez powodu. Tez tak mialem jak zaczynalem, a to zrobiłem taki blad a to taki. Ale teraz idzie mi calkiem calkiem. A co do pokarmu to nie polecam komarow(moga miec syfy) mozesz sprobowac karmic je mszycami(ja moim malym daje) i powinny to jesc. A pozatym male modliszk sa wybredne w stosunku do porzywienia wiec trzeba podawac tyle ile sie moze znalezdz zroznicowanego pokarmu, az w koncu ktorys sie spodoba:)

Lukas_d2005
13-05-2014, 04:34
Według mnie przgiąłeśz nawilżaniem.Jeśli nie jadły,tzn łąpały i puszczały to usuwały potencjalne zagrożenie przed wylinką,więc mogły mieć problemy podczas (przed) linieniem.

leviatan
13-05-2014, 06:05
Ja polecam mszyce "różane" te są naprawde wielkie zielone. Inne są mniejsze i trudniej je dostrzec. Jak na początek wybrałeś sobie bardzo zły gatunek... kup sobie 10 sphodromantisów: gastricia, sp tanzania lub virdis. MaKeL i Adamek mają na sprzedaż sp tanzania - młode po mojej samiczce :)

PULSAR
13-05-2014, 12:48
Plistospiloty nie są złe na początek.
Być może umieralność zwiększyła wilgotność, nie musisz przesadzać, lignina wystarczy żeby była lekko wilgotna.
Innym powodem może być też stan, w jakim je kupiłeś. Tzn. kupiłeś L1, ale nie wiem ile dni po wylęgu były i czy były wcześniej karmione. Jeśli puszczają pokarm to często oznaka wyczerpania. A takie właśnie osłabienie następuje, jeśli modliszka po wylęgu nie była karmiona 5 lub dłużej dni. Powinno się je karmić w miarę szybko po wykluciu, tzn. 2-3 dni. Wtedy przeżywalność jest największa. Być może ktoś sprzedał Ci głodne, kilkudniowe maluchy.

Black Rider
13-05-2014, 13:28
Być może zbyt długi chów wsobny?

kudlaty
13-05-2014, 14:49
Generalnie zrodwe modliszki nie są wybredne i jedzą wszytsko o odpowiedniej wielkości(jest parę bardziej marudzących gatunków ale nie są to Plistospiloty).
Z tego co piszesz twoje zachowywały się tak jak by się szykowały do wylinki. Plistospiloty są sporym gatunkiem więc ja bym się zastanowił czy przypadkiem przyczyną ich zgonu nie był brak miejsca do linienia(pudełko po kliszy mogło być za małe).

Sculptor
13-05-2014, 16:19
Po przeczytaniu wszystkich dotychczasowych postow uwazam post PULSARA za najtrafniej tlumaczacy ten problem - i w ogole problem z smiertelnoscia mlodych modliszek (dodatkowo PULSAR jest chyba dobrym znawca tematu... wystarczy spojrzec co sprzedaje lub w profil... :> )

Ja sam potwierdze jego slowa:
Przetestowalem taka wlasnie sytuacje - mialem kilka mlodych modliszek (Sphodromantis Sp Egipt {viridis}) i 3 z nich nakarmilem od razu po otrzymaniu a 3 po kilku dniach (co najmniej 5ciu) te 3 nakarmione od razu zyja a z tamtych 3 nakarmionych pozno 2 padly kilka godzin po jedzeniu (przy czym atak i samo jedzenie akurat niczym sie nie roznily od tych wczesniej karmionych) a 1 ale to juz nie wiem jaka padla mi przy przechodzeniu wylinki - nie przeszla jej calkowicie - utknela z odnozami w starej wylince i juz sie to nie zmienilo...

Wiec za calkowicie trafne uwazam slowa PULSARA. Jesli powstanie tu jakis poradnik, FAQ czy cokolwiek to uwazam ze ten krotki post PULSARA powinien znalezc sie na jego poczatku!!!

ława
13-05-2014, 16:44
Sculptor

PULSAR jest chyba najbardziej doświadczonym hodowcą modliszek na tym forum i jemu można (trzeba xP )zaufać bo zna się na rzeczy lepiej niż kto inny xP . Więc ameryki to ty nie odrkyłeś ;]
a FAQ już jest ;]
na stronie www.modliszki.com

PULSAR
14-05-2014, 02:04
Ale mi kadzicie;)
Najbardziej doświadczonymi polskimi hodowcami są mantid i kudlaty, czyli twórcy modliszki.com. Jest jeszcze wielu innych hodowców z dużym doświadczeniem, nie będę ich tu wszystkich wymieniał, ale jest ich naprawdę wielu:). A to, że dużo osób profil zostawia pusty, wcale nie świadczy o tym, że nie hodują niczego.

Lukas_d2005
14-05-2014, 03:44
Apropo cameruneisów co możecie o nich powiedieć? Bo w necie nie ma za dużo a z rodziny plistosplitota znam tylko p.guinesis oraz p.auerginosa (chyba tak sie pisało).

PULSAR
14-05-2014, 03:46
POLYSPILOTA aeruginosa to nie PLISTOSPILOTA.

Sculptor
14-05-2014, 07:55
No moj zachwyt nad Pulsarem wynika generalnie z tego ze bardzo pozno - wlasciwie niedawno zainteresowalem sie ta czescia forum = modliszki. NARESZCIE!!!! bo zawsze mnie one fascynowaly ale topilem taaaaaaakie pieniadze w pajeczakach i sprzecie ze nigdy tych nawet paru groszy niemialem na modliszki - az wrescie dorwalem sie do viridisow :>:>:> (ceny znacie) ale po tym jak sie natknalem na jakis post przeslany mi przez dziewczyne o przepieknych Deroplatys lobata i gdzie sie wypowiedzial PULSAR znalazlem tez jego posty o DEROPLATYS DESSICATA i wtedy sie juz w ogole zauroczylem i zaineteresowalem jego modliszkami oraz osoba - jako znawca tematu...

PULSAR z tego co wczesniej cos tam napomknalem mieles byc w Jeleniej G. bedziesz???
Mnie interesuja Twoje modliszki na sprzedaz ale sie boje tu pisac bo na pewno zaraz sie wiecej chetnych znajdzie a ja jako nikomu tu nie znany nie bede mial zadnego pierszenstwa itp i moze dla mnie nic nie zostanie...
Interesuja mnie:
P. Paradoxa (wczesniej napomkniete z Toba)
D. Dessicata (jesli sie wykluja...:/)
Deroplatys lobata \
Plistospilota Camerunensis / >>(nie wiem czy Ty to masz)

to tez zapytanie do innych!!!!!!!!!!

{generalnie w zaleznosci od tego ile bede mial pieniedzy biore po 4-5sztuk oraz jesli nie bedzie - czyli nie kupie moich ulubiencow Androctonus'ow australis australis}

Clip
14-05-2014, 10:25
deroplatysy są cudne pod koniec wakacji planuj zakupić lobate lub Dessicate

Lukas_d2005
15-05-2014, 01:45
Scuplor skontaktuj sie ze mnąznam kogośkto już niegługo (kilkanaście dni) będzie mial wylęg camerunesis ;)

Sculptor
15-05-2014, 09:36
Super!!!! Ten czas mi idealnie by odpowiadal bo wtedy powinienem miec zarobek:>
Prosze wyslij mi jakiegos maila zebym mial kontakt do Ciebie bo ja nie mam Twojego ani gg ani maila - a z terrarium znow mi nie dojdzie jak bede probowal wysylac...:/ wiec prosze napisz cokolwiek do mnie na maila czy na gadu:
jedrek_f@interia.pl gg:6843337

42d3e78f26a4b20d412==