PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o porady!



wawpru
27-05-2014, 03:29
Jestem początkującym hodowcą, właśnie kupiłem dwie modliszki S. Gastrica L4. Czy moglibyści napisać w czym je trzymać (chyba pojemnik na klisze bylby juz za mały), jak utrzymywać odpowiednią wilgotność itd? Z góry dziękuje i pozdrawiam!

Lockdown
27-05-2014, 03:42
Pojemnik na mocz! Wilgotne ręczniczki lub wata. A jak juz bedzie po 6 wyl. okolo to chyba do terra o ile sie nie myle czy jakos tak. FAQ i Archiwum - będziesz wiedział wszystko.

Black Rider
27-05-2014, 03:46
Tekst z http://modliszki.go.pl

<u>2.Pojemniki dla modliszek L4-L6</u>

a) Pojemniki na mocz

Pojemniki na mocz możemy kupić w każdej aptece za ok. 70 gr. Łatwo z tego zrobić pojemnik dla modliszki, ponieważ są już z pokrywką. Na dnie umieszczamy wilgotny wacik, chusteczkę lub substrat kokosowy. Pod pokrywą mocujemy siateczkę, aby modliszka miała o co się zaczepić podczas wylinki. Możemy dać także jakiś patyczek, po którym modliszka mogłaby sobie chodzić.

b) Kubki jednorazowe

Kubki jednorazowe można dostać w prawie każdym sklepie. Często pijemy z takich kubeczków na szkolnej dyskotece lub na grilu z rodzinką. Urządzamy go tak jak pojemnik na mocz, tylko ze jako nakrywki musimy użyć siateczki lub gazy. Niektórzy zakładają ucięty kawałek folii, w której zrobiono dziurki.

c) Plastikowe kufle na napoje/piwo

Na dno ta sama regułka: wilgotny wacik, chusteczka lub substrat kokosowy, przykrywamy siateczką lub gazą. W takim pojemniku mamy już więcej miejsca, więc możemy dać np. jeden patyk na górze, na którym modliszka może sobie wisieć lub linieć i na dole też patyczek. Nie wolno dawać ich za dużo ponieważ modliszka może mieć problemy z przejściem wylinki.



A co do wilgotności:
Zrobić w nich dziurki (jako wentylacje) i zraszać podłoże co 2-3 dni (gdy będą miały już prawie sucho).

Lockdown
27-05-2014, 03:48
A jakby ona była w słoiczku mniejszym to mozna dac gaze na góre i jeszcze to zakręcic zakrętką słoika z dziurkami ? bo sama gaze moze modlicha rozerwac?

Black Rider
27-05-2014, 03:58
Przykrywna będzie tylko tamowac przypływ powietrza, słoiczka raczej nie polecam bo przy nim mozna zrobić wentylacje tylko od góry i nie będzie przy tym odpowiedniej wymiany powietrza.

Przywiąż ta gaze jakimś sznurkiem. Ale najlepiej to idź do apteki i wydaj to 40-70 gr na pojemnik na mocz, a modliszka na pewno bedzie miala lepiej.

Lukas_d2005
27-05-2014, 04:00
wątpie żę rozerwie ,jak nie jesteś pewien to kilka warstw. JA bym jeszcze nie zakręcał bo jak nie ma dziurek w ściankach otworków to i tak mała cyrkulacja powietrza jest. Ale ja nie wierze ludzie nie lepiej kupićnp w warzywniaku surówke w takich okrągłych i w miare wysokich ściankach,albo ok 1,5 litrowe picie wydoić i uciąć nieco góre?? nawet nie trzeba odcinać tylko gaza na szyjke i dużo dzirek z boku... :P

wawpru
27-05-2014, 04:09
I jeszcze jedno- czy u modliszek L4 można już rozpoznac plec? Jedna modliszka jest większa od drugiej ale to chyba nie jest dobry wyznacznik. Kupiłem je przez allegro i prosiłem o samca i samice, ale lepiej bym sie czuł jakbym wiedział to na pewno. Pozdrawiam!

Black Rider
27-05-2014, 04:12
Przy L4 mozna, najlepszym wyznacznikiem jest liczeniem sygmentów od dolnej strony odwłoka(samica ma 6, samczyk 8)

wawpru
27-05-2014, 04:19
Dziękuje za odpowiedzi!

Lockdown
27-05-2014, 05:01
A do terra kiedy modliche dać ?

PULSAR
27-05-2014, 05:23
http://www.modliszki.com/faq.php

Black Rider
27-05-2014, 05:27
Subimago, imago.

Lukas_d2005
27-05-2014, 06:21
PAmiętaj że ostatnie dwa segmenty u samców są mało widoczne jeszcze u L4 ;) lepiej weź dobrą lupęto będziesz miał pewność :)

42d3e78f26a4b20d412==