PDA

Zobacz pełną wersję : czy są takie modliszki???:))))



pierzu
07-06-2014, 09:47
Mam pytanko czy sa w polsce dostępne modliszki które można trzymać w grupach .Jak się nazywają???A jak nie ma w Poslce to podajcie nazwy!!:)))

PULSAR
07-06-2014, 11:03
Ceratomantis saussurii - sprzedawał (sprzedaje?) je mantid, a niedawno także inni hodowcy.

Z niedostępnych w Polsce:
- większość rodziny empusidae (rodzaje: empusa, blepharopsis, gongylus)
- gatunki z rodzaju hestiasula
- inne gatunki o delikatnej budowie kończyn chwytnych, mało agresywne

A poza tym większość młodych modliszek można trzymać razem pod warunkiem zapewnienia im odpowiedniej ilości pokarmu! Gdy są głodne nawet u tych gatunków, które wspomniałem wyżej, może wystąpić kanibalizm!

Black Rider
07-06-2014, 11:14
Moje Euchomenelle się niezjadają :) pamietaj by zapewnić duzo pozywienia i duzy pojemnik gdy będziesz trzymał w grupach (jest to troche nie wygodne ;/)

Lukas_d2005
07-06-2014, 12:59
Ceratomantis saussurii miałKubuś (chyba jeszcze ma na sprzedaż).
Polecam świetny sprzedawca i świetna modliszka (szkoda że taka malutka ) :P
Podobno niektórzy w odpowiednim dużym terraz trzymają po kilka sztuk paradoxy :)

metuchen
07-06-2014, 13:48
P.Paradoxa nadaja sie do trzymania w grupie, gdy sa w tym samym wieku. Jednak gdy sa przed ostatnia wylinka i dorosle (samice) nalezy rozdzielic je. Raz nie rozdzielilem 2 samic L6 P.Paradoxa i jedna zjadla droga. Tymczasem G.Gongylodes mozna trzymac w grupach w tym samym wieku od L1 do doroslych sztuk.

piteer
07-06-2014, 14:13
Witam
Wielu hodowcow zagranicznych trzyma razem rowniez deroplatysy, paradoxy i gongylusy
a nawet idolomantisy ( z powodu malej agresywnosci )

malek
08-06-2014, 06:55
ja kiedyś miałem acromantisy parka jakiś czas razem była w pojemniku nie zjadły sie... znajomu hodowca takze trzymał je parkami moze nawet w grupach... nie pamietam - skleroza

Kubuś
10-06-2014, 08:55
Ceratomantiski oprócz tego, że można je hodować razem, to nie ma problemów z łączeniem dorosłych osobników.

By być pewny zapłodnienia i nie spędzić kilku godzin na podglądaniu wkładałem dorosłego samca do samicy i zostawiałem go w pojemniku wielkości litrowego słoika na tydzień, potem przełożyłem tego samego samca do 2 samiczki na kolejny tydzień i dla pewności ... jeszcze raz:)
W sumie dostałem od 2 samic 23 kokony:)

jakby co, to mam L1 po 10zł - ale to juz końcówka:(

pozdr
Qba

42d3e78f26a4b20d412==