PDA

Zobacz pełną wersję : potrzebna pomoc do hierodulki:((



pierzu
10-06-2014, 23:32
siemka potrzebuje pomocy z moja hierodulka.Wczoraj wyliniała i do dziś nie odzyskała sprawności ruchowej!!Dałem jej wczoraj papu z pęsety bo żywy pokarm ignoruje znaczy patrzy się na niego ale nie atakuje.A i nie ma siły utrzymać się na nogach znaczy chodzi ale czołga brzuchem o ziemi i nie umi już "wisieć"na suficie spada.A nawet jak wisi to nieużywa tylnych odnuży mimo iż ma je sprawne!!!Czy jak dam jej jeść i poczekam na kupki(znaczyć będzie że trawi)to sytuacja się polepszy!!???prosze o pomoc jutro wyjzdzam i potrzebuję pilnej pomocy!!!

dr1zzt
11-06-2014, 01:00
Raczej sie nie polepszy juz. Ale sprobowac dac jesc nie zaszkodzi.

pierzu
11-06-2014, 01:24
czemu miało by się nie poprawić???ona chodzi tylko tak jakby nie miała siły może dlatego że nie jadła tydzień przed wylinką jak myślicie:))

kudlaty
11-06-2014, 03:19
Ona wczoraj liniała i wczoraj ją karmiłeś z pensety(na siłę)?!?

PilotHawk
11-06-2014, 04:12
Pierzu nawet po wylince jej nieruszaj daj jej spokuj przez 2 dni. Ma gladka skure i stawy nie sa dokonca wyschniete dlatego tak chodzi . Jedzenie daj jej minimum 2 dni po wylince. I nigdy tak nierob ze sprawdzasz odrazu po jej wylince bo mozesz ja nawet w ten sposob ukatrupic!!!

pierzu
11-06-2014, 04:31
nie na siłe .....liniała ...dwa dni temu to już drugi dzień://

piteer
11-06-2014, 04:43
witam

powinno byc z nia dobrze
mialem ta hierodulke i byla tylko bardziej plochliwa od innych
lubila "przytulac" sie do galezi lub pokrywy terra w celu zamaskowania
wystroj jej terra tak aby mogla sie gdzies "schowac"
za 1-2 dni sprobuj wrzucic muche
teraz zostaw ja w spokoju poloz ja w miejscu gdzie nikt sie na nia nie bedzie patrzyl...
bedzie dobrze ;)

pierzu
11-06-2014, 06:52
Tylko ten ziomuś mi pomaga:))) widać że wierzy :)))zresztą pomaga mi cały czas:)))

pierzu
11-06-2014, 07:33
niestety dalej jest taka niepełnosprawna nie wiem co jest grane ale jeżeli ona się męczy to chyba musze ją włożyć do zamrażarki

PULSAR
11-06-2014, 08:38
Jeżeli w ten sam dzień w którym liniała chciałeś ją karmić z pensety, czyli pewnie brałeś ją na rękę, to nie za dobre podejście. Może jeszcze odzyska siły, jutro spróbuj ją nakarmić, możesz też delikatnie spryskać w jej pobliżu, może będzie piła.
Nie powinno się karmić modliszek zaraz po wylince, tym bardziej na siłę! To, że komuś zdarzyło się, że jadła po 2h nie znaczy, że jest to regułą! Zwykle powinno się zacząć podawać jedzenie 1-2 dni po wylince.

pierzu
11-06-2014, 09:38
ona jadła doborwolnie i nie zaraz po wylince a napewno nie na chama:)

42d3e78f26a4b20d412==