PDA

Zobacz pełną wersję : Samiec czy samica



OgNiStY_
14-06-2014, 10:25
Czesc mam pytanie mozecie mi okreslic czy to jest samiec czy samica !

mnam tyakia biedna strone o modliszkach! http://modliszki2.w.interia.pl i tam sa fotki! Jak ktosby umial okreslic z fotek to bardzo prosze o okreslenia plci Zielka i Brazka :P :D:D:D a jak nie uda sie to postaram sie zrobic nowe foty bo juz dzisiaj mam jedna L8 :D

Igor6
14-06-2014, 10:59
na podstawie tych zdjec nie da sie okreslic plci. ale mozesz sam okreslic. policz segmenty od spodu albo zrob zdjecia odwłoku własnie od spodu (6 segmentów samica; 8 samie)

OgNiStY_
14-06-2014, 13:23
Wiem ze jak tam ilosc segmenow ale tez po wielkosci probowalem oceniac bo ta mlodsza jest wieksza to chyba samica ! sam juz nie wiem poczekam jak urosna jeszcze troche i bedzie latwo policzyc!

Lukas_d2005
14-06-2014, 13:55
Ja myślę że zielek to samiec ;) na ostatnim zdjęciu widać ostatnie segmenty dwa takie małe. Ten drugi to wogóle na fotkach mu tyłka nie widać więc...
Słuchaj bez urazy ale u L7 już widać doskonale płeć ;) Można już powiedzieć z dużą trafnością u L4-L5 ;)
Jeśli naprawdę tego nie widzisz to pożycz jakąś dobrą lupę (może znasz kogoś kto zbiera znaczki) i możesz określać. Segmenty licz od tego który się znajduje za drugą parą odnóży krocznych do samego końca. Samica ostatni segment ma dosyć duży niewiele mniejszy od pozostałych,natomiast samiec,dwa ostatnie segmenty w tym wieku jeszcze wąskie i małe.
Jeśli naprawdę nie możesz sobie poradzić to pożycz cyfrówkę i wstaw lepsze zdjęcia i po sprawie ;)

OgNiStY_
15-06-2014, 02:29
Zielek To Samiec 8 Segmentów!
Brazek To Samica 6 Segmentów!

Juz nie musicie oidpowiadac!!!!!!!!!

42d3e78f26a4b20d412==