PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z ubarwieniem S.sp ?



Matmike
15-06-2014, 06:45
Hey
Czy modliszki z gatunku s.sp sa zazwyczaj zielone ? Sprzedawca od ktorego je kupilem najprawdopodobniej trzymal na sucho a modliszki trafily do mnie L4 i byly zielone - teraz dwie z nich sa L5 na takich warunkach 50-60% wilgoci i sa zielone . na zdjeciach takze nigdy nie widzialem s.sp brazowaej - czy modliszki te maja to w sobie ,że sa zielone lub czerwone jak to widzialem na zdjeciach w biofil.pl ? Mnie to cieszy is=z wole zielone nz brazowe ;)

Lukas_d2005
15-06-2014, 08:00
Eeee nie wiem ko którą fotkę ci chodzi ale sphodromantisy raczej nie bywają czerwone ;) To zależy od wilgotności raczej w niewielkim stopnu,niektóre się przebarwaiają same z siebie :P

Igor6
15-06-2014, 08:23
ja mam s.sp. i sa wszystkie zielone. sa to L5 i L6 po pare sztuk i niektoer sa ciemne a niektore zielone...a trzymane sa w takich samych warunkach... widoczniekazdy osobnik sam sie wybarwia...

Wojtyla
15-06-2014, 08:46
Moje sp. tanzania mialy sucho 10 dni zrzucily wylinke i dalej sa zielone

bolek
16-06-2014, 03:02
nie gorączkuj sie i tak ci zbrunatnieja to kwestia czasu, z moich doświadczeń wynika ze zielone u maluszków sa prawie wszystkie a tak koło 5-7 wylinki to raczej odwrotnie i napewno duzo odgrywa tu wilgotnośc ale czy tylko tego niewiem

Black Rider
16-06-2014, 03:41
Spgodormantis sp. ma już w genach kolor zielony (tak jak np.hierodula) i szczerze watpie by ktos uzyskał z nich kolor brazowy.

bolek
16-06-2014, 04:47
jeśli chodzi o Spgodormantis sp. tio nieweim ale Sphodormantis sp. (Tanzania) można obejrzeć w googlach grafika jeśli to niejest brąz to przepraszam

Lukas_d2005
16-06-2014, 05:24
Zdjęcia jeszcze o niczym nie swiadczą, ja na twoim miejscu liczyłby się ze zdaniem bardziej doświadczonych w sprawach modliszek hodowców jak choćby Black Rider .
Ty trzymałeś je w takich warunkach jakich trzymałeś i u ciebie większośc lub wszystki uzyskiwały kolor brązowy czy efektem tła czy wilgoci nie wiem ale sphodromantis sp. tanzania są właśnie w większości zielone z tego co mi wiadomo.

PS. A właściwie to powiedz czy twoje twierdzenie o kolorze sphodromantisów wzięło się z własnych doświadczeń czy z fotek w googlach ?? :]

bolek
16-06-2014, 06:01
jeśli ktoś pisze ze "sczerze wątpi w kolor brązowy" to wystarczy jeden osobnik by szansa była więc albo ja niewiem o jaki chodzi gatunek albo jaki to jest brąz (bo miałem juz żołta samicę i dużo ciemniejszego samca - dla mnie to brąz, widziałem pozatym trzy osobniki dorosłe i wszytskie były "brąz" teraz chowam swój przychówek i całość (koło 150 sztuk była zielona do 3-4 wylinki) samiec który ma przedostatnią wylinkę przy jej przechodzeniu zmienił się z zielonego na "brąz" reszta nadal jest zielona ale mimo moich chęci (naprawdę wolę zielone) obawiam się ze będa brązowe i to tyle tak ze pisanie ze zawsze są zielone to według mnie gruba przesada ale może tylko u mnie sa takie "brązowe" warunki, gogle podałem jako przykład brazu a jutro postarm się sfocić mojego samca to sobie jeszcze pogadamy ... jak ktoś ma ochotę

Black Rider
16-06-2014, 06:44
1.Spgodormantis sp. Literówka [efekt zbyt szybkiego pisania, zazwyczaj mi sie to nie zdarza].
Jesze jedno > jest roznica miedzy "sp. Egipt" a "sp.Tanzania".
Nie sugeruj sie calkowicie googlami. Sugeruj sie dobrymi zagranicznymi stronami.

tonio
16-06-2014, 16:26
Ja posiadam w swojejhodowli brązowego osobnika L6 sp. tanzania :D

Black Rider
16-06-2014, 16:47
Pozwólcie ze wytłumacze. Sp. EGIPT są zielone. Sp. TANZANIA mogą być brązowe.

bolek
16-06-2014, 22:38
o i o to chodziło mówimy o dwóch róznych gatunkach, w końcu Egipt był oznaczany kiedyś na forum jako Viridis, a nie będzie mi tu ktoś wmawiał (LukaS) ze nieweim jakiego koloru mam modliszki

leviatan
24-06-2014, 11:53
Ja miałem samice S.sp Tanzania i była lekko brązowa. Cały wylęg był brązowy.

Saurus
24-06-2014, 12:34
A moje samice Sphodromantis sp. Egipt maja takie kolory: najwieksza jest zielona, 2 pozostale w kolorze skory (nie brazowe, jasniutkie, w takim cieplym kolorze). Trafilo mi sie, zazwyczaj sa zielone- nie na darmo gatunek jest nazwany Sphodromantis viridis. Na wyleg dopiero czekam :)

42d3e78f26a4b20d412==