PDA

Zobacz pełną wersję : jak to jest z tym zjadaniem samca?



pudu
16-06-2014, 11:19
czy nie zdaża się tak że samiec zjada samicę po kopulacji?

S.gastrica jadła sałatę bo się sałata ruszała...czy nie jest tak że modliszki atakują wszystko co się rusza?

Lukas_d2005
16-06-2014, 15:16
Nie zdarza się bo u większości gatunków samica jeśli nie większa to jets napewno masywniajsza i silniejsza od samca.

Marek69
16-06-2014, 23:51
Poprostu modliszka uzupełnia zapas na robienie kokonu, jeżeli jest głodna to sobie go zje, jak ma klijenta obok on dla niej zrobił to co miał zrobić a jakby nie było jest smacznym kąskiem z tą sałatą to chyba trochę ściemniłeś nie widziałem żeby moje modliszki dobierały się do roślin chyba, że ją głodziłeś i próbowała wszytkiego co było po jej okiem, i napewno nie dlatego że się ruszała w to nie uwieże mogła ją złapać bo to jest odruch obronny no ale cóż moge się myllić nie zbadane są wyroki tego u góry i może to pierwsza Gastrica wegetarianka. Pozdrowienia Marek

Lukas_d2005
17-06-2014, 00:11
U mojej gastricy L7 (teraz już L8) latał mącznik (a razej pełzał) po dnie jak się na niego rzuciła ze ścianki to poderwała do góry całe podłoże (zeschnięty nieco papierowy ręcznik) :P:P:P

Keplianica
17-06-2014, 04:33
Jest jeszcze jedna sprawa: podniecony samiec nie myśli o jedzeniu. Natomiast samice wolą jedzenie nad inne przyjemności ;) Po prostu tak jest ze przez feromony samiec traci głowę (czasami dosłownie) zaś samica nie ma interesu w posiadaniu popędu płciowego.

42d3e78f26a4b20d412==