PDA

Zobacz pełną wersję : patyczaki kanibale???



Foxtrott
06-05-2012, 09:54
u mojej kumpeli hodującej patyczki indyjskie większe patyczaki obgryzają nogi mnejszym.
czemu tak sie dzieje????
u mnie cigdy nic takiego nie miało miejsca.

Adamek
06-05-2012, 10:25
mają mało pokarmu a jak mają pod dostatkiem to im nie odpowiada albo poprostu jest za duża różnica wiekowa...

AGAM
06-05-2012, 11:23
Albo małe terra.

--->Mimi<---
07-05-2012, 14:32
Możliwe tez że nie lubia tego pokarmu co im podaje. Różnica wiekowa raczej nie u mnie nigdy starsze nie podgryzaly mlodszych.
Albo możliwe że też im się pić chce......

Robal
08-05-2012, 06:36
Są głupie tak jak więkrzoś owadów nie rozróżniają innych owadów od jedzenia ale może włąśnie być to związane z brakiem pożywienia lub małym terra, w przyrodzie siędzą na liściach które jedzą i jak zgłodnieją to je zjadają, w niewoli jeśli mają małe terra to siędzą jeden na drugim i jędzą to co jest obok, a jeśli nie mają porzywienia to jedzą to naco natrafią (oczywiście jeśli da się to pogryść). Trzeba sobie po prostu powiedzieć "są głupie", np: mój straszyk australijski raz obgrzyzał sobie własną nogę, ale sybko się zoriętował i nic mu się nie stało, albo obgryzał pień, chociasz miał pełno jedzenia wokół. :)

Jaca
08-05-2012, 09:23
Ciekawy tok rozumowania :)

Jakubik
31-05-2012, 02:37
Nie ciekawy :[. W naturze nie występują w takim zagęszczeniu i trafiają na siebie tak często. POwodem (moim zdaniem) jest jedynie za małe terra. Kanibalizm występuje przeciez również u świerszczy domowych, ale dlatego, ze zyją one w terrariach w olbrzymimi zagęszczeniu.
Następny przykład: wylęg np ryb żyworodnych gdy jest go za duzo również się zjada. I do tego wieksze zjadaja mniejsze. Dzieje sie tak również dlatego, ze wiekszy jest lepiej przystosowany, rośnie szybciej i zjadajać mniajszą rybkę eliminuje ze środowiska osobniki, które mogłyby dalej przenosić te "złe" geny powodujące np. "wolniejsze rośniecie" (czyli mniej pszystosowane ryby).

42d3e78f26a4b20d412==