PDA

Zobacz pełną wersję : male patyczaki



farciarz
14-07-2012, 05:24
siema ! Jak wykluc male patyczaki z jajeczek mam pare ale juz ze dwa miesiace i nic .Prosze o rade!!

Double
14-07-2012, 05:44
a na czym ty je trzymasz??? po pierwsze jajka trzyma sie na wilgotnym torfie pod przykryciem, w odpowiedniej temparaturze etc etc a po drguie one sie inkubuja kilka miesiecy

Double
14-07-2012, 05:54
to jest skopiowane z opisu gatunkow KTÓREGO TO TRZEBA CZYTAĆ NA POCZĄTEK:
" Dobrze jednak, szczególnie w okresie sezonu grzewczego (centralne ogrzewanie - suche powietrze), jest przenieść jaja do korzystniejszych warunków, w których wilgotność nie będzie spadać poniżej 70%. W tym celu można umieścić je np. w wysokim, przykrytym gazą słoiku, którego dno wykładamy włókniną kokosową, bądź mieszaniną torfu z piaskiem i codziennie zraszamy ścianki słoika.
Czas inkubacji jaj wynosi 70-120 dni, po którym to okresie wylęgają się podobne do osobników dorosłych patyczaki. Procent wyklucia z jaj dochodzi nawet do 80-90%."

JakubikF
14-07-2012, 16:08
No i najważniejsze jakiego gatunku patyczaka masz jaja? To bardzo ważne ponieważ niektóre gatunki potrzebuja bardzo długiego okresu inkubacji inne krótszego. Najlepiej wejdz na http://www.mga.com.pl/~adampl/start.php i poszukaj info o inkubacji. Najlepiej pisz na moje gg to wytłumaczę Ci jak zrobić najprostrzy inkubator.

farciarz
16-07-2012, 07:19
wielkie dzieki ,a i jeszcze jedno pytanko ! czy jezeli jajeczka nie beda inkubowane to moga dlugo lezec ?? (mam patyczaki indyjskie)

sqqter
27-01-2013, 03:47
krótkotrwałe przesuszenie im nie zaszkodzi(zwłaszcza gdy jest to w pierwszych tygodniach wyklucia) Może nawet pomóc. Gdy w pierwszym miesiącu potrzymasz jaja w 28-30 stopni i w niskiej wilgotnośći to jest szasa że wyklują ci się samce gindanomorficzne(nie wiem czy to dobrze napisałem :p)
Pozdro Sqqter

42d3e78f26a4b20d412==