PDA

Zobacz pełną wersję : Czy patyczak indyjski może jeść Zielistkę Sternberga ??



MataManX
07-12-2012, 03:23
jak wyżej mam dość dużo Zielistki (Chlorophytum comosum 'Vittatum') nie wiem czy mógłbym nią karmić patyki a nie chcę eksperymentować czy ktoś z was juz tego próbował ?? aktualnie szamają trzykrotkę w ilościach takich że krzaczki na klatkach schodowych u mnie w bloku długo tego nie wytrzymaja :( jaki może być inny pokarm z szybko rosnących roślinek ?? a może liście fasoli mogą jeść ??

Jaca
07-12-2012, 03:47
Zielistki nie ruszy, ale np. anginkę będą wszmać, jak głupie :-) (sprawdzone na indianach przez wiele osób).

Poza tym po to na serwisie jest zamieszczony opis gatunku, aby z niego korzystać. Masz tam też rozbudowany dział dotyczący właśnie żywienia.

MataManX
07-12-2012, 04:05
opis czytałem ale większość z podanych roślin w nim jest przez nie nie jedzona jedynie trzykrotkę chętnie jedzą anginki tknąć nie chciały nawet a dodatkowe źródła pokarmu by się przydały :)

Jaca
07-12-2012, 04:38
do każdego nowego pokarmu muszą się przyzwyczaić
podaj im tylko anginkę, a po kilku dniach się przestawią...

Jaca
07-12-2012, 05:11
powiedz mi jeszcze co, poza anginką, im podawałeś i jeść tego nie chciały.

jako ciekawostka, wspomnę, że największe osobniki patyczaka indyjskiego, jakie kiedykolwiek dane mi było widzieć, osiągały 9 cm,a karmone były tylko i wyłącznie anginką (geranium)

MataManX
07-12-2012, 05:45
do tej pory próbowałem je karmić różą chińska, pietruszka, fuksją, sałatą i kapustą pekinską jedyne z tego co chciały w ogóle jesć poza trzykrotką to była pietruszka

Jaca
07-12-2012, 05:56
Jak już wspominałem wcześniej, musisz dać im kilka dni na przestawienie się na inny rodzaj pokarmu.

Jesteś pewien, że posiadasz patyczaki indyjskie, a nie np. patyczaki rogate?

42d3e78f26a4b20d412==