PDA

Zobacz pełną wersję : Sposoby inkubacji jaj PSG9



adampl
20-01-2013, 06:58
Napiszcie w jakich warunkach inkubujecie jaja straszyka australijskiego, po jakim czasie się klują oraz czy jaja pochodzą z hodowli plciowej czy partenogenetycznej.

zazel
20-01-2013, 12:16
Inkubuje w wysokiej temp. 26 wilgoć hmm nie mierzylem na oko z 80% jest to mój nowy sposób inkubacji jak narazie jajeczka leżą 1 miesiąc i nie pleśnieją :)

(wow nowe forum :) a raczej dodatkowe :D i gdzie tu pisać?)

PS.witam po weekendowej przerwie (musialem dac szanse przeciwnikom (ilosć postów :) )

Mimi.
20-01-2013, 12:50
pisz na tym na tamtym CHYBA już będzie tylko giełda:)

Dark Raptor
21-01-2013, 04:13
Już trzeci rok sprawdza się inkubator z plastikowej butli 5l. Wygląda to tak:
-Tniesz butlę miej więcej w połowie wysokości.
-Górną część butli przycinasz tak by jej średnica widziana z góry była trochę mniejsza od dolnej połówki (coś jak na tym szkicu, który strzeliłem na poczekaniu).
-Dolną część zakrywasz z góry gazą lub innym materiałem (przymocuj!), na którym będą leżeć jaja, do środka nalewasz wody.
-Górną część kładziesz na środku dolnej (jak na rysunku, tylko do siebie przylegają).
-Całość stawiasz w ciepłym miejscu (najlepiej pow. 24 st. C).

Zapewnia to dobrą wentylację = brak pleśni. U mnie efekt doskonały zawsze po 6 miesiącach (z niezapłodnionych). W szczytowym okresie miałem ponad 200 potworów (wrzuć sobie moją stronkę z profilu, podstrona hodowla :)

Mimi.
21-01-2013, 06:34
Więcej o takim inkubatorze tutaj ---> http://www.mga.com.pl/~adampl/hodowla/inkubator.php

Ja jak mialem jajeczka to inkubowalem poprostu w plastikowym pudełeczku z watą i wieloma dziurkami (wata byla stale wilgotna, zdażało mi się przesuszyć. Efekty nie byly zadowalajśce.... na 14 jajek wyklulo się 8 straszuków 4 jajeczka zzieleniały (???) a z pozostalych dwóch lipa wiec nie polecam takiego sposobu......

Dark Raptor
21-01-2013, 06:49
Niezłe, właśnie oto mi chodziło. ...i przez przypadek wyszło, że niepotrzebnie pouczam twórcę tego inkubatora ;) Sorry!
W każdym razie inkubatr działa, bo co roku mam ponad setkę młodych.

Jaca
21-01-2013, 07:05
No więc twórcą samej idei takiej inkubacji jaj jest ja :->. Ideę tą jako pierwszy wprowadził w życie niejaki Antek, a ulepszył i doszlifował ten pomysł Adampl.

Hari
23-01-2013, 08:27
Tak to dobry pomysł. Ja zrobilem poniejszoną wersje tego inkubatora (z butelki 1.5l) i ładnie sie powykluwaly. Temp. ok. 25st. czas ok. pol roku.

42d3e78f26a4b20d412==