PDA

Zobacz pełną wersję : Kwitnienie kwiatów w terra



sqqter
25-01-2013, 14:28
Zakwitły mi kwiatki z gałązek w terra
Czy to grożne dla patyczaków bo mi płatki podjadają?
Pozdro
Sqqter

MataManX
26-01-2013, 01:53
chyba nie u mnie indyjskie zjadają całe trzykrotki począwszy od kwiatów po łodygi i puki co nic im nie jest inne rośliny też jedzą ale nie wiem jak z ich kwiatami by było

Similas
26-01-2013, 04:41
Hm... U mnie kiedys zakwitly czeresniowe galazki i mimo ze asperrimusy zezarly kwiatki to zyja nadal i maja sie dobrze... :)

JakubikF
28-01-2013, 01:34
Wyobraźcie sobie patyka w naturze.... tam jest pełno kwiatów. I jakoś do dziś gatunki straszyków przetrwały zjadanie kwiatów :>

Ryba13
28-01-2013, 07:32
Może jakby karmić patyki ciągle kwiatami to może nabrały by kolorku? :)
Flamingom wychodzi. Ale to tak po za temamtem.

Similas
28-01-2013, 13:01
No ktos gdzies na forum dawno temu napisal ze po pomidorach sie dorobil rogatych w jakims dziwnym kolorze ;) wiosna idzie - mozna zaczac testowac :)

Mimi.
28-01-2013, 13:34
Flamingi jedza kwiatki? pierwsze słysze ;-) Chyba chodzi o jakies zwierzątka wodne o czerwonym ubarwieniu?;-) a wlasnie chyba zaczne jeszcze raz hodować rogate (bo gatunek łatwy szybko rośnie i przybiera różne barwy) i zrobie jakies testy w róznych terrariach:) I przy okazji sprawdze czy faktycznie teoria że brązowe rogate z większymi wyrostkami na ciele to sprawa wilgotności, świerzości porzywienia, temperatury czy koloru otoczenia......

JakubikF
28-01-2013, 14:39
Masz rację Mimi... Flemingi jedzą drobne skorupiaki odcedzając je z wody dziobem eeee a nie kwiatki... ;)

mordd
28-01-2013, 14:59
Wawrzynek, jaśmin nagokwiatowy, azalia (rhododendron) - te mogą teraz zakwitnąć na sciętych gałązkach a dla wielu zwierząt są trujące. Większość jest nieszkodliwa. Powiedz co to za zielsko, albo jak wygląda to powiem ci czy może być szkodliwe.......choć wątpię, aby ktokolwiek sprawdził toksyczność w przypadku straszyków - będę jednak wiedział, czy były zanotowane trujące wlaściwości w przypadku innych zwierząt, a tym samym czy zawierają jakieś charakterystyczne toksyczne substancje...... Tak na prawdę ciężko trafić na roślinę trującą, trzeba się postarać:)

Mimi.
29-01-2013, 06:49
Straszyki i nie tylko jedzą także część roślin trujących bez skutków ubocznych.

sqqter
29-01-2013, 11:50
to są takie malutkie białe kwiatki. Średnica ok 1 cm.

Ryba13
29-01-2013, 13:57
Co do zjadania trujacych roslin to kilka osób kiedys wspominało o patykach zjadajacych konopię indyjska bez zadnych skutków.
Poza tym maje rogate jadły kwiaty bzu i inne i też im nic nie było.
A co do flamingów to myślałem że jest to oczywiste, że nie jedzą kwiatków :>

mordd
30-01-2013, 02:02
Małe, białe wiosną to prawdopodobnie tawuła - ręczę, że nieszkodliwa:) Ewentualnie jakaś wiśnia, ale to byś chyba poznał.....
Pewnie jedzą sporo róźnych roślin bez szkody dla zdrowia, pytanie tylko, którą część...... tych ewidentnie znanych ze szkodliwoci jednak bym nie ryzykował.

Mimi.
30-01-2013, 09:11
Ja wiem czy konopie indyjską mozna nazwać trującą..... w każdy mój kolega testował i jadły ;-) zwykłą też bardzo lubią (można wysiac z karmy dla ptaków)

Saurus
04-02-2013, 14:49
u mnie zakwitla galzka czeresni, i mam pytanie-wsadzile tez par galazek wierzby mandzurskiej ktora podobno trujaca nie jest, ale zaczyna liscie wypuszczac i czy to na pewno nie zaszkodzi rogatym?

insekts
05-02-2013, 08:50
TO NIE GROŹNA A NAWET MOŻE BYĆ POŻYTECZNE-JEŻELI ONE BEDĄ JEŚĆ KWIATY TO DOBRZE BO W NICH JEST ZAWARTA DUŻA CZĘŚĆ SKŁADNIKÓW ODŻYWCZYCH

adampl
05-02-2013, 10:38
Ja wolę uważać na kwiaty, a szczególnie na młode liście. Ponoć zawierają jakieś szkodliwe dla owadów związki. Mogloby się to zgadzać. Zdaje mi się, że niewiele owadów zjada młode liście, częściej wybierają te wyrośnięte.

42d3e78f26a4b20d412==