PDA

Zobacz pełną wersję : patyczak skrzydlaty (Sipyloidea sipylus)



Argchun
30-01-2013, 14:03
W jakich odstępach czasowych składają jaja?

przemekg16
31-01-2013, 10:45
te owasy składaja bardzo zadko jajka. Mimo ze i terra polozylem wate ktora jest caly czas zwilzona to i tak nie widzialem tam zadnych jajek mimo ze jest od 2 tyg w terra. wiecej jajek znalazlem w wilgotnym torfie i bardzo zadko na lisciach.

Argchun
31-01-2013, 10:58
No właśnie wydawało się to dla mnie dziwne.
Kupiłem 3 dorosłe samice (no niby facet mówił ze to dwie samice i samiec) ale wydaje mi sie że to samice.
No i podczas podróży do domu one zniosły w transportówce 3 jaja.
Natomiast odkąd mam je w terra nie zauważyłem żadnego jaja.
Tylko wczoraj jak już się wkurzyłem i szukałem to okazało się że zniosły 3 jaja (może więcej tylko że 3 znalazłem), i to zgadnijcie gdzie :)
Jaja były przyklejone do dna pudełka w którym trzymam mączniaki, a które stoi na terra bezpośrednio na siatce wentylacyjnej :))
Niestety przez to że tam były dwa z nich zgniotłem.

Jaca
31-01-2013, 11:27
Są 2 zasadnicze powody małej ilości składanych przez te patyczaki jaj:
- składane jaja są duże,
- patyczak skrzydlasty jest zdolny do lotu, czyli nie może być zbyt ciężki (zbyt mocno wypełniony jajami).

P.S. Nie wiem, od kogo nabyłeś te patyczaki, ale ten "ktoś" zupełnie się nie znał na tym, co sprzedaje lub po prostu Cię oszukał. W hodowlach nie ma samców tego patyczaka, rozmnaża się go WYŁĄCZNIE partenogenetycznie.

Argchun
31-01-2013, 12:20
Tak mi się też wydawało, ale nie chciałem się kłócić bo kolo wyrażał się jak by pozjadał wszystkie rozumy :))
A kupiłem je w zoologiku we Wrocławiu na ul Odrzańskiej :P
Chyba mu jeszcze reklamę zrobiłem, ale koleś naprawdę zachowuje się jak by wiedział wszystko a klient nic .


p.s: takie duże te jaja to znowu nie są.

sqqter
01-02-2013, 07:05
Ten gościu z zoologicznego to jakiś niedorozwój w hodowlach nie ma samców skrzydlatych. przeszukaj wszystko bo to jes glupie ze przyklejają jajka do wszystkiego

Mimi.
01-02-2013, 08:36
One dość długo zbierają się do składania jaj, potem zaczynaj skłdac co jakiś czas a jak już się po długim czasie rozkręcą to zdaża im sie jedno na dzień:)

42d3e78f26a4b20d412==