PDA

Zobacz pełną wersję : liście



szafa
05-02-2013, 00:49
co mam robić jeżeli liści w zimę nie ma to czy mogę je zasuszać np. dębu a nie podawać im cały czas sałate

BZYK
05-02-2013, 02:23
Zasswuszonych jesć nie będą ,możesz zamrozic.A najlepiej przejdz sie po lasach w twojej okolicy i poszukaj jeżyny.

Dark Raptor
05-02-2013, 07:06
Liście dębu najlepiej mrozić już w czerwcu i lipcu (są delikatne i nie mają tak dużo garbników). W zasadzie nadają się do tego jeszcze liście z września, a nawet października. Z dębów polecam odmiany ozdobne (dąb czerwony itp.). W innym przypadku pozostają jak napisał BZYK, maliny i jeżyny (wsadzasz gałązki w wodę i czekasz). Jeśli potrzebujesz liści natychmiast, to pozostaje truskawka lub bluszcz (ta pierwsza znacznie lepsza, a ten drugi mniej pewny jako pokarm dla straszyków australijskich).

adampl
05-02-2013, 10:48
Zdecydowanie najlepiej zamrozić liście jeżyny, można liście ligustru, jednak liście dębu mrożą się beznadziejnie... :( Są kompletnie niezdatne do podania patyczakom.

Mimi.
06-02-2013, 08:11
A o jaki gatunek chodzi?(!) Karmiłem dębem czerwonym (to jest odmiana ozdobna?) rogate, indyjskie, skrzydlate, wietnamskie, straszyki rogate i było ok a powiem nawet ze wszystkie wcinały "chętnie". Dla niektórych gatunków liście dębu mogą być zbyt "suche" wiec polecam na noc spryskać liście.

adampl
06-02-2013, 09:41
Liście dębu po rozmrożeniu są zupełnie suche, więc nie stanowią dobrego pokarmu dla patyczaków. Nikt nie lubi takich sucharków... ;-)

Dark Raptor
07-02-2013, 06:02
Ja miałem odwrotnie. Gdy rozmrażałem liście jeżyn zmieniały się w zwiędłą papkę. Liście dębu owszem, schły, ale zachowywały sztywność, a patyczakom i straszykom to nie przeszkadzało (jedzą, żyją, mnożą się).

PS. Lubię suchary :) (no może nie takie).

adampl
07-02-2013, 09:26
Heh, jak widać ilu hodowców tyle sposobów hodowli. ;-)

42d3e78f26a4b20d412==