PDA

Zobacz pełną wersję : ściółka



Fryta
14-12-2011, 12:12
małe pytanko: czy naściółkę dla gadów można użyć tzw "pigwy"? To taka sciółka dla zwierząt domowych do kupienia w zoologicznych jako ściółka dla kotów i królików. Powstaje chyba z mielonego drzewa. Ostatnio poprostu spotkałem się z takim stwierdzeniem, ze to dobra ściółka dla gadów. Ma ktoś jakieś doświadczenia lub pomysły?

Krzysztof.W
14-12-2011, 15:49
Witaj:))

Wiesz w "Pigwie" (Kocim podłozu) mogą być ( albo są ) rużne substancje, (zapachowe,do dezynfekcji,przeciw zbrylacze, i inne bliżej nieznane) mogące szkodzić akurat gadom, a innym zwirzentom nie . Sprubować można, może akurat takie podłoże nie zaszkodzi gadom .
Ja nigdy tego nie testowałem wiec nie wiem .

Cześć@_@

Fryta
14-12-2011, 17:17
hmmmmmmmm
szukam raczej opinii na tak lub nie jakiegoś urzytkownika. Tak czy inaczej dzieki.

Black
20-12-2011, 04:45
Witam!
Pigwy tak zwanego Cats Dream uzywam jako sciulki dla ptakow, gryzoni, zolwi. Jest to trocina granulowana ktora pochlania zapachy ale nie zbryla sie, a wrecz przeciwnie-rozpada pod wplywem wody. Przy wymianie mozna wsypac jak do kibelka, odczekac 1-2min. i sposcic wode.
Nigdy zatem nie stosowalem tego w terrarystyce (oprocz zolwi ladowych), ale jest to bezpieczne jesli chodzi o zwierzaki, ale nie wyglada to naturalnie:/ Koszt 7l. 10,73zł.

Pozdrawiam!
Dawid/Black
Kameleon;)
3City

Fryta
20-12-2011, 15:10
dzięki :)

42d3e78f26a4b20d412==