PDA

Zobacz pełną wersję : czulki i nozka nie wylinialy :(



o_m_o_r_p_h
22-02-2013, 13:25
Mam 3 male patyczaki indyjskie i przechodzily wlasnie wylinke. U dwuch pieknie wszystko sie udalo a u trzeciego biedaka jest problem :( 2 dni sie meczyl bo uwiazly
mu przednie nozki i czulki, totalny supel mu tam sie zrobil, probowalem mu pomoc
i stracil jedna nozke a druga pozostala w starej wylince. Czulki ma rozdzielone ale tez niewylinialy. Biedak jet zupelnie skolowany, ale je ! Czy da sobie rade, jak myslicie ? Zal patrzyc na niego teraz, bo ta noga jest sztywna zupelnie. Dotrwa jakos do nastepnej wylinki ? Tych czolkow to nie ma szans uwolnic, bo nie ma za co zlapac :(((

Rogacz
22-02-2013, 13:32
Zwiększ trochę wilgotność. Spróbuj delikatnie pęsetką zdjąć z nogi resztki, kawałek po kawałki. Kropla wody będzie pomocna. Z czułek powinno zejść przy nast. wylince.

o_m_o_r_p_h
22-02-2013, 13:40
Wilgotnosc jest duza, skrapla sie az na sciankach. Z ta nozka to jest totalny kanal bo naprwde nie ma za co zlapac, nawet szpilka po lupa nie da rady. Jak myslisz czy jak bedzie rosl to ta noga nie bedzie rosla ? Aj, szkoda mi go, tamte dwa wypasione i rosna jak na drozdzach a ten taki bidak ! Dobrze ,ze je. Oby tylko depresji nie dostal :)

Rogacz
22-02-2013, 14:43
Hmmm, nie jestem tak doświadczony, ale chyba będzie lepiej jak amputujesz nogę, odrośnie przy nast. wylince.

dafit
23-02-2013, 11:09
Kiedys mialem patyczaka ktory stracil noge i odrosla mu dopiero po 2 wylinkach a po tej pierwszej wylince zrobilo mu sie takie zawiniete cos a dopiero przy drugiej mial normalną noge ale czy amputacja nogi jest konieczna?skoro to są młode patyczaki to przy nastepnej wylince moze lepiej pójdzie.Ja bym z tym poczekał do nastepnej wylinki.W sumie w naturze nikt by mu przeciez nie pomagał !

Bizkit
23-02-2013, 13:41
ale przypominam, że w naturze skoro nikt by mu nie pomógł to by po prostu zdechł :/ starą wylinkę z ńóżki spróbuj zeskrobać, miałam już takie przypadki i rzeczywiście nie ma za co złapać, ja zawsze to zeskrobywałam, ale trzeba być bardzo bardzo delikatnym!! inaczej można nóżkę uszkodzić lub oderwać :/

Mimi.
24-02-2013, 12:46
Polecam cały obszar Ciała (o ile nie jest to całe ciało) na którym została wylinka włożyć do wody na pewien czas.
Mój straszyk rogaty wpadł kiedyś podczas wylinki cały do kieliszka z wodą i leżał tam całą noc.... rano jak go zauważyłem to ściągłem całą wylinkę z niego łatwo i gładko z wyjątkiem czułek..... niestety zbyt długo tam leżał i zbyt się zdeformował łacznie z głową i zdechł po kilku dniach.

o_m_o_r_p_h
04-03-2013, 19:41
Dzieki za porady ! Nie amputowalem mu tego odnoza - nadal zyje biedaczek, czekam na wylinke, powinna byc za 2 dni. U pozostalych dwuch wylinka przebiegla dokladnie po 2 tygodniach i zadnych problemow. Maja juz 4 cm i jedza pozeczke az im sie czulki trzesa ;)))

42d3e78f26a4b20d412==