PDA

Zobacz pełną wersję : moj pomysl na terra



Saurus
04-03-2013, 11:19
mam patyczaki rogate L3 ostatnio musialem je przeniesc do sloika bo terra plesnialo(ziemia). Teraz mysle o jego przerobce- planuje zrobic tak:
Na dno konstrukcja z aluminiowych katownikow wystajacych pare cm nad dno. Na tym stelazu siatka aluminiowa (nie rdzewieje).
Pod to nalac wody zeby byla wilgotnosc dobra.
Mozna by w tym rowniez inkubowac jaja- wilgotnosc byla b w sam raz, lub jesli nie to co jakis czas po prostu wyjmowal bym galezie i patyczaki, wyjmowal stelaz z siatka i z niego zbieral jaja do inkubatora.
Co o tym myslicie? :)

WaRiaT_1986
04-03-2013, 12:11
Myśle ,ze będzie aż za wilgotno. Ale propozycje podniesienia dna nie jest zła. Lepsza wentylacja więc mniej pleśni :-) Pomyśle pomysle nad tym.

Saurus
04-03-2013, 12:16
hmm jesli za duza wilgotnosc mozna wstawic mniejszy zbiorniczek z woda to ograniczy powierzchnie parowania i tym samym wilgotnosc ale moze bedzie ok

Dark Raptor
04-03-2013, 22:56
Ja zrobiłem sobie terra na innej zasadzie (co prawda dla straszyków, ale można zastosować dla innych).
Szklane akwa ustawiłem w pionie (ma teraz 60 cm wysokości). Na dole z boku i z góry wywierciłem kilka otworów wiertarką. Z przodu zainstalowałem klapę na zawiasach, pod nią dużą siatkę. Z góry i dołu siatki znajdują się rynienki. Pozwala mi to na wsuwanie plastikowej płyty i regulowania przewiewu w terrarium. Najlepsze jest jednak samo dno. Pod siatką zostawiłem trochę miejsca i zmontowałem tam szufladę. Mogę usuwać podłoże bez potrzeby wywalania wszystkiego z terra.

Ryba13
05-03-2013, 06:33
Podobne konstrukcje terra z szufladkami wysówanymi są opisane w ksiązce "Owady" z serii Hobby - J. Bielcka i A. Budzizewski

Saurus
08-03-2013, 11:54
koniec przerobki :D :
http://legwanwww.w.interia.pl/t1.jpg
http://legwanwww.w.interia.pl/t2.jpg
http://legwanwww.w.interia.pl/t3.jpg
to biale to silikon uniwersalny, wiem ze zapackalem troche ale liczy sie funkcjonalnosc :) wszystko z aluminium, to po srodku to do wzmocnienia i nie tylko, wywiercilem tam otwory i przez nie wkladam do wody galazki zeby dlugo swieze byly :)
nie chce mi sie na razie opisu robic, przy odrobinie inwencji tworczej i zapalu sami wymyslicie jak i z czego mozecie sobie takie cos zrobic :)

gicker
09-03-2013, 00:22
Witam:)

1. Moim zdaniem za słaba wentylacja (jezeli jest tylko ta w pokrywie)

2.Będzie trudne w obsłudze przy cyszczeniu, szczegulnie jak beda owady jajka znosić (o ile dolna siatka która jest nad woda jest zamontowana na stałe)

3.Nie pokazuja mi się dwa pierwsze zdjecia, tylko jedno ostatnie:/

Saurus
09-03-2013, 00:42
wentylacja moze bedzie dobra, przez najblizszy miesiac robie testy warunkow tam panujacych. Patyczaki sa na razie gdzie indziej. Wlasnie po to to zrobilem zeby bylo latwo, ta siatka i stelaz sa wyjmowane, bede wynosil owady wyjmowal to, z siatki bedzie latwo zdjac jajeczka kiedy sie wyjmie ja z terra, akwa wyniesc i wylac wode, umyc itp. A co do zdjec to nie wiem co jest nie tak, linki sa ok i zdjecia sa na serwerze wiec nie wiem co jest zle

42d3e78f26a4b20d412==