PDA

Zobacz pełną wersję : Instynkt straszyków...



Wasyl
04-03-2013, 13:15
Od niedawna zaczelem hodowac samiczke straszyka inhdonezyjskiego.
Nasunelo mi sie pewne pytanie; czy taki owad, moze rozpoznac czy pokarm jest dla niego szkodliwy? Czy moze bedzie po prostu jadl wszystko co zielone i jest roslinka :)?

Rogacz
04-03-2013, 13:30
Cy ja wiem, nawet jak ja eksperymentowałem z różnymi doniczkowymi pokarmami to część ginęła. :-/ Chyba nie mają takiego instynktu.

Dark Raptor
04-03-2013, 23:01
Owadami, przy wyborze pokarmu, kierują różnorodne mechanizmy, często tak subtelnymi jak kolor liścia, jego faktura itp. Niestety mechanizm ten nie zawsze działa, zwłaszcza gdy roślina jest zupełną nowością dla osobnika/gatunku. Również gdy zwierzak jest przygłodzony, mechanizmy obronne mogą być przytępione. Zwierzę przyzwyczaja się do swojego pokarmu, co zmniejsza ryzyko zatrucia innym (tak chyba można by po części wyjaśnić długotrwałość przestawiania się straszyków na inne żródła pokarmu).

robciopl
16-03-2013, 09:05
ja mojemu psg 23 dałem jerzyne i trzykrotke (jak sie wykluł) i całą jerzyne zjadł a jak została 3krotka to jej nie ruszył (ale ona nie jest trująca poprostu wie co dobre bo moje p. indyjskie jadły 3krotke - ale tez wolały jezyne)!! pozdro!! ;]

42d3e78f26a4b20d412==