PDA

Zobacz pełną wersję : krzywy odwłok patyczaka?



modliszka44
26-02-2013, 09:05
Niedawno jakieś 2 tygodnie temu, moja samica patyczaka rogatego- MArilyn zrzuciła z siebie drugą wylinkę.Chwileczkę potem spadła z gałązki na której była uczepiona i tak jakoś nieszczęśliwie przygniotła sobie główkę i nóżki. Jestem skończoną panikarą więc, najdelikatniej jak mogłam chwyciłam ją za odwłok by przenieść ją na liście, żeby nie połamała sobie przednich kończyn. Nie wiem dlaczegfo wpadłam na taki pomysł :-/. Koniec końców moja samiczka ma od tamtej pory skrzywiony odwłok, jest on wygięty w bok. CZy to moja wina? Nie jest to nic szkodliwego???Proszę pomóżcie!! będę bardzoooo wdzięczna!!

Jaca
26-02-2013, 09:09
Nic jej nie będzie.

modliszka
26-02-2013, 10:23
Ja też tak miałem z moim rogaczem jednym.Nic się nie stanie.Po wylince wszystko przejdzie.

Ryba13
06-03-2013, 12:43
Dokładnie, u mnie tez był podobny przypadek i tez przeszło po wylince.

o_m_o_r_p_h
07-03-2013, 08:10
A u mnie indyjski tak sie meczy juz 2 tygodnie, stracil przednie odnoze i wygielo go tak wlasnie w strone kikutka. Teraz zamarl i wyglada ze bedzie mial wylinke. Ciekawe czy sobie poradzi, bo drugie przednie odnoze ma uwiezione w starej skorze ...

Bizkit
10-03-2013, 12:02
mój patyczak gigant źle przeszedł drugą wylinkę; był cały skrzywiony, przetrzymał chyba po tym tydzień i zdechł :( nie wiem dlaczego tak się stało, wilgotność była idealna, jakiekolwiek oznaki pleśni natychmiast usuwałam, temeratura 25 stopni, terra póki są młode mają (a właściwie to teraz tylko jeden ma) wystarczające, a jak będzie większy to go przełożę do większego, pożywienie cały czas świeżutkie (jeżyna - nie młoda). nie wiem po prostu jak to się mogło stać... a z drugim wszystko w porządku na szczęście :) ale nie martw się, roagty to nie gigant, raczej się wyliże :D

kalisz
10-03-2013, 14:26
a przypadkiem nie zrobiłaś mu lewatywy :>?

o_m_o_r_p_h
10-03-2013, 16:17
Ta moja indyjka przeszla wylinke i przednie odnoze faktycznie odrasta :) takie szczatkowe jest 4mm ! Drugie niby wyswobodzila ale jakies martwe zostalo, tak jakby obumarlo i co gorsza czulki tez takie zostaly uschniete :( Dzis zdecydowalem sie na amputacje ! Odcialem uschnieta noge i czulki. Jak to sie mowi 24 h po operacji sa decydujace dla pacjeta. Na razie jest o.k. znaczy sie zastygla na patyku :)

42d3e78f26a4b20d412==